Zeljko Hajdinjak / CROPIX
UMJESTO BORBE ZA ČAST - RASPAD!

SRAMOTAN KRAJ KVALIFIKACIJA ZA SP! HRVATSKA DOTUČENA U JEDNOJ OD NAJTEŽIH UTAKMICA U SVOJOJ POVIJESTI Momčad Dražena Anzulovića razbila - Mađarska!

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija porazom 65-84 (16-24, 17-24, 15-18, 17-18) na gostovanju kod Mađarske u Szombathelyju okončala je svoj nastup u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Kini od 31. kolovoza do 15. rujna.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. veljača 2019. 20:26

MAĐARSKA - HRVATSKA 81:62 (24:16, 24:17, 18:15, 18:17)

SZOLOMBATHELY - Arena Savaria. Gledatelja 3.000. Suci: Rosso (Francuska), Zasčuk (Ukrajina) i Michaelides (Švicarska):

MAĐARSKA: Rujak, Keller 14p, 8s, Juhos, Vojvoda 21p, 5s, 3il, Benke 3p, 3s, 3a, 3ol, Jones 8p, 3s, Ferencz 17p, 3s, Horti 2, Perl 6p, 5s, 11a, Filipovity 2, Eillingsfeld 9p, 8s, Varadi 2p, 4a.

HRVATSKA: Uljarević 3, Perić 8, Marčinković, Krušlin 9p, 5s, 6il, Katić 14p, 4a, Mustapić 5s, Nakić 3, Perković 2p, 3s, Planinić 11p, 4s, Bilan 12p, 5s, Vuković 3, Ljubičić.

Hrvatska je izgubila sve izglede za plasman na SP još u petak nakon poraza od Poljske u Varaždinu, dok je Mađarska i ranije ostala bez izgleda za plasman pa je susret u Szombathelyju odigran u revijalnom tonu. Mađari su bolje krenuli u utakmicu, tijekom prvog poluvremena pogodili su čak sedam od 11 pokušaja za tricu čime su ostvarili visoku prednost.

S druge strane, u igri hrvatske reprezentacije ponovno ništa nije funkcioniralo, u obrani su suparnicima dozvoljavani otvoreni vanjski šutovi dok je u napadu bilo tek nekoliko raspoloženih igrača od kojih prolaznu ocjenu zaslužuju tek Toni Katić i Miro Bilan. U trećoj četvrtini Mađarska je stigla i do 21 koša prednosti te mirno privela susret kraju.

Katić je susret okončao sa 14 koševa, Bilan je ubacio 12, dok su Mađarsku do pobjede predvodili David Vojvoda sa 21 i Csaba Ferencz sa 17 poena.

Hrvatska je tako natjecanje u skupini J okončala na petom mjestu s četiri pobjede i osam poraza, dok je Mađarska zauzela četvrto mjesto sa po šest pobjeda i poraza.

Plasman na SP u Kinu iz ove skupine i prije posljednjeg kola osigurale su Litva, Italija i Poljska.

18. travanj 2024 06:05