15. Dario Šarić (3,004.412 dolara) - Uoči starta NBA lige Šarić je iz Minnesote prešao u Phoenix i time si osigurao bolju poziciju na kraju sezone. Jer, idućeg ljeta bi Šibenčanin, ako se, naravno, dokaže, trebao potpisati “ugovor života” prema kojemu bi se puno više uspeo na ljestvici najplaćenijih domaćih sportaša.
 USA TODAY USPW USA TODAY Sports
HRVATI SOLIDNI

NABRIJANI ŠARIĆ SRUŠIO BIVŠI KLUB Dario zabio 20 koševa za Phoenix Sunse, a odlični su bili Bogdanović i Zubac

Piše: HinaObjavljeno: 10. prosinac 2019. 11:15

Hrvatski košarkaš Dario Šarić zabio je 20 koševa u pobjedi svojih Phoenix Sunsa, Bojan Bogdanović je sa 13 koševa sudjelovao u porazu Utah Jazza, a Ivica Zubac je s istim učinkom pridonio pobjedi svojih LA Clippersa.

Phoenix Suns su kod kuće sa 125-109 pobijedili Minnesota Timberwolvese, a Šariću je "za dlaku" izmakao još jedan double-double. Osim 20 koševa dO kojih je stigao u 32 minute na terenu i uz šut iz igre 7/11 (trice 2/6) upisao je i devet skokova te po jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Devin Booker je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 26 koševa, a Kelly Oubre Jr. je zabio 24 koša na svoj 24. rođendan. Minnesotu je predvodio Karl-Anthony Towns sa 33 ubačaja i 15 skokova.

Od Utah Jazz su sa 104-90 bolji bili gostujući Oklahoma City Thunder a Bogdanović je odigrao 32 mninute i uz izuzetno loš šut iz igre sa četiri pogotka iz 17 pokušaja (trice 3/7) postigao 13 poena te tome pridodao pet skokova i jednu ukradenu loptu.

Jeff Swinger-USA TODAY Sports
Jeffrey Swinger USA TODAY Sports

Dennis Schroder je predvodio Oklahomu sa 27 ubačaja, Shai Gilgeous-Alexander je dodao 20, a Chris Paul 16, dok je najbolji strijelac Utaha bio Donovan Mitchell koji je utakmicu završio sa 26 poena. Ovo je šesti poraz Utaha u zadnjih osam utakmica.

LA Clippersi Ivice Zubca su sa 110-99 nadigrali Indiana Pacerse na njihovom terenu a najzaslužniji za to bio je Paul George koji je svojoj bivšoj momčadi zabio sedam trica za ukupan učinak od 36 koša.

Montrezl Harrell je dodao 26 koševa i osam skokova za Clipperse koji su igrali bez ozlijeđenog Kawhija Leonarda, a Ivica Zubac je ubacio 13 koševa uz osam skokova, dvije asistencije i jedan blok u 21 minutu na terenu. Kod Indiane je najbolji bio Malcolm Brogdon sa 20 pogodaka.

Boston Celtics su kod kuće pobijedili Cleveland Cavalierse sa 110-88. Kemba Walker je za pobjedu svoje momčadi zabio 22 koša, dok je kod Cavaliersa najbolji bio Jordan Clarkson sa 19 koševa. Ante Žižić je odigrao tri minute uz dva promašaja i bez učinka.

Milwaukee Bucks su stigli do svoje 15. pobjede zaredom, sa 110-101 su kod kuće bili bolji od Orlando Magica. Giannis Antetokounmpo je za Buckse ubacio 32 koša i ugrabio 15 skokova, a Khris Middleton je dodao 20.

Jan 19, 2019; Denver, CO, USA; Denver Nuggets forward Mason Plumlee (24) defends as Cleveland Cavaliers center Ante Zizic (41) drives to the basket in the second quarter at the Pepsi Center. Mandatory Credit: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports - 12028223