Jerome Miron USA TODAY Sports
PRAVI PODVIG

30 GODINA TREBALO JE DA SE POJAVIO NETKO KAO ON! Zvuči nestvarno - Luka Dončić noćas je srušio Jordana, ali i doživio neugodno iznenađenje u završnici

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. prosinac 2019. 09:27

Luka Dončić srušio je noćas još jedan, veliki rekord. 20-godišnji Slovenac zabio je Sacramentu 27 poena za 35 minuta (šut za dva 10/24, trice 4/12), dodao sedam skokova i osam asistencija, i tako postao prvi i najmlađi igrač u povijesti NBA lige u kategoriji - 20 koševa, pet skokova, pet asistencija - 19 utakmica zaredom!

18 puta zaredom taj su učinak napravili samo legendarni Michael Jordan i Oscar Robertson. Jordan je to, primjerice, napravio u sezoni 1988/89, ali kao 26-godišnjak nanizavši 18 utakmica za Bullse s učinkom 20/5/5.

Nažalost po sve veću vojsku navijača Dallasa, Dončić i društvo nisu uspjeli doći do pobjede protiv Kingsa, iako su bili blizu preokreta nakon velikog zaostatka na poluvremenu (66:48). Sacramento je na kraju slavio 110:106, ponajviše zahvaljujući fantastičnom izdanju Nemanje Bjelice, a Dončič je u zadnjim sekundama promašio šut za produžetke.

Stvari su po Dallas krenule loše u drugom četvrtini kad su se gosti odvojili na 18 poena prednosti. Dallas je u trećoj, i posebice četvrtoj četvrtini uspio stići ogromnu razliku, doći na samo dva poena zaostatka, imao je Dončić šut za produžetak, ali nije pogodio.

Nemanja Bjelica odigrao je jednu od najboljih utakmica u dresu Kingsa, s 30 poena, sedam skokova i četiri asistencije nosio je goste do pobjede, a pridružio mu se sjajnom partijom i Buddy Hield s 26 koševa.

Tim Hardaway zabio je 29 poena za Dallas.

LA Clippersi slavili su u gostima protiv Wizzardsa 135:19, a brijirali su Kawhi Leonard s 34 i Paul George sa 27 poena. Ivica Zubac upisao je 7 poena, pet skokova i dvije blokade.

Portland je na domaćem terenu poražen od Oklahoma Cityja sa 108-96, a Mario Hezonja je za Trail Blazerse u osam minuta ubacio dva koša i imao četiri skoka.

Washington - LA Clippers 119-135

(Ivica Zubac 20:55 min, 7 k, šut 1/4, 5 s, 1 a, 2 bl)

Portland - Oklahoma City 96-108

(Mario Hezonja 7:51 min, 2 k, šut 1/4, 4 s)

LA Lakers - Minnesota 142-125

Miami - Chicago 110-105 (produžetak)

Philadelphia - Toronto 110-104

Dallas - Sacramento 106-110