Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

BOGDANOVIĆ NAJEFIKASNIJI U UVJERLJIVOJ POBJEDI PACERSA Šarić teško poražen po povratku u Philadelphiju, novi rekord Warriorsa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. siječanj 2019. 10:22

Novu vrlo dobru utakmicu za Indiana Pacerse odigrao je Bojan Bogdanović čiji su Indiana Pacersi sinoć pregazili Phoenix Sunse kod kuće sa 131:97.

Sedmoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa predvodio je upravo hrvatski košarkaš sa 20 poena. Pridodao je tome 5 skokova i 3 asistencije za 29 minuta igre i šut 7-12. Jednak broj koševa kao Bogdanović za Pacerse je zabio Tyreke Evans, dok je kod Sunsa najučinkovitiji sa 8 poena bio T.J. Warren. Dragan Bender ostao je bez koša za pet minuta igre.

Dario Šarić vratio se u Philadelphiju prvi put od tradea u Minnesotu. Njegovi Timberwolvesi doživjeli su težak poraz 149:107, a Šariću je uoči početka susreta priređen lijepi doček i na velikom ekranu u jednom je trenutku pušten video njemu u čast. Bivšem klubu zabio je na kraju 11 poena (šut iz igre 5-9), uz 5 skokova i 2 asistencije za 23 minute igre. 76ersima je ovo bio najveći broj poena u jednoj NBA utakmici nakon 1990. godine, a prednjačio je Joel Embiid s 31 poenom i 13 skokova.

LA Lakersi kod kuće su pobijedili Chicago Bullse 107:100. Najefikasniji igrač ujednačenih Lakersa bio je Lonzo Ball s 19 poena, 8 skkova i 6 asistencija. Ivica Zubac je igrao 8 minuta i za to vrijeme upisao 7 poena, 3 skoka i 1 asistenciju.

Golden State Warriorsi pregazili su Denver Nuggetse u gostima sa 142:111 u susretu u kojem su zabili čak 51 koš u prvoj četvrtini. Novi je to NBA rekord po broju postignutih poena u prvoj četvrtini. Stephen Curry i Klay Thompson zabili su svaki po 31 poen, dok je Kevin Durant zabio 27 poena. Warriorsi su ukupno pogodili čak 21 tricu od čega spomenuta trojka njih 18. Prednjačio je Curry sa osam trica iz 13 pokušaja. Najefikasniji kod Nuggetsa bio je Malik Beasley s 22 poena.

NBA liga, rezultati:

Indiana Pacers - Phoenix Suns 131-97

(Bojan Bogdanović je odigrao 30 minuta za Indianu, zabio je 20 koševa i upisao pet skokova i tri asistencije; Dragan Bender je odigrao pet minuta za Phoenix, bez pogodaka)

Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves 149-107

(Dario Šarić je odigrao 23 minute za Minnesotu, zabio je 11 koševa i upisao pet skokova i dvije asistencije)

Atlanta Hawks - Oklahoma City Thunder 142-126

Milwaukee Bucks - Miami Heat 124-86

Denver Nuggets - Golden State Warriors 111-142

Los Angeles Lakers - Chicago Bulls 107-100

(Ivica Zubac je oidgrao osam minuta za LA Lakerse, zabio je sedam koševa i upisao tri askoka i dvije asistencije)

19. travanj 2024 03:21