Chuck Cook-USA TODAY Sports
NBA LIGA

BOGDANOVIĆ ZABIO ČAK OSAM TRICA U VELIKOM PREOKRETU JAZZA Harden brojao do 54, George ubacio 46, a Leonard 42 poena...

Piše: HinaObjavljeno: 14. prosinac 2019. 09:56

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović je zabio 32 koša od čega osam trica u pobjedi svojih Utah Jazza 114-106 nad Golden State Warriorsima, dok je Ivica Zubac bio skroman s pet ubačaja u pobjedi LA Clippersa nad Minnesota Timberwolvesima.

Utah je uspio nadoknaditi dvoznamenkasti zaostatak iz prvog poluvremena i na kraju slaviti protiv gostujućih Warriorsa, a Bogdanović je na terenu proveo 37 minuta i uz učinak od 32 koša (šut iz igre 8/18, trice 8/13) upisao i četiri skoka i jednu asistenciju. Donovan Mitchell je dodao 28 koševa, a Rudy Gobert 15 i isto toliko skokova za desetu domaću pobjedu Jazza.

Kod Warriorsa, kojima je ovo sedmi poraz u zadnjih osam utakmica, najbolji su bili Alec Burks sa 24 koša i Damion Lee sa 21. Los Angeles Clippers su sa 124-117 nadigrali domaće Minnesota Timberwolves, a Paul George je predvodio Clipperse do pobjede sa 46 koševa, dok je Kawhi Leonard dodao 42. Zubac je odigrao 17 minuta i uz pet koševa (šut iz igre 2/2) dodao sedam skokova i jedan blok. Najbolji u redovima Timberwolvesa su bili Karl-Anthony Towns koji je utakmicu završio sa 39 koševa i Andrew Wiggins sa 34.

Sinoćnju večer u NBA obilježio je još jednom James Harden koji je pobjedi svojih Houston Rocketsa 130-107 nad Orlando Magicom pridonio sa 54 koša, od čega deset trica, i sedam asistencija. Dvije večeri ranije je zabio 55 koševa u pobjedi nad Cleveland Cavaliersima. Russell Westbrook je ubacio 23 koša za Rocketse, dok je najbolji pojedinac Magica bio Evan Fournier sa 27 koševa.

Milwaukee Bucks su u gostima sa 127-114 bili bolji od Memphis Grizzliesa, a Giannis Antetokounmpo je za 17. uzastopnu pobjedu gostujuće momčadi zabio 37 koševa uz 11 skokova. Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee. Memphis je predvodio Jaren Jackson Jr. sa 43 poena.

Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 114-127

(Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee)

3. Oklahoma City 11 13 .458 4 1/2

4. Minnesota 10 15 .400 6