INDIANAPOLIS, INDIANA - NOVEMBER 27: Bojan Bogdanovic #44 of the Utah Jazz watches the action against the Indiana Pacers at Bankers Life Fieldhouse on November 27, 2019 in Indianapolis, Indiana. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Andy Lyons/Getty Images)
Andy Lyons/Getty Images

BRAVO, BABO

BOJAN BOGDANOVIĆ ISPISAO POVIJEST Odigrao najefikasniju utakmicu u dresu Utaha i uspio nešto što nije pošlo za rukom nikome već 20 godina

• Hina

• 07.01.2020. u 08:04

• Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović imao je odličnu večer u NBA ligi, on je sa 35 koševa (šut za dva 8-12, trica 3-9, slobodna bacanja 10-10) za 33:16 minuta provedenih u igri bio prvi strijelac Utah Jazza u 128-126 gostujućoj pobjedi protiv New Orleans Pelicansa.

Najefikasnija je to utakmica za Bogdanopvića u dresu Jazza, a zadnji je put toliko zabio još za Indianu protiv Denvera u ožujku prošle godine.

Zanimljiv je također statistički podatak da je posljednji igrač prije Bogdanovića koji je zabio 35 poena bez ijednog skoka ili asistencije bio Allan Houston kojem je to uspjelo 2000. u dresu New York Knicksa.

Utah je u New Orleansu stigao do šeste uzastopne pobjede, a 11. u posljednjih 12 nastupa. U neizvjesnoj završnici goste je u vodstvo 128-126 doveo Donovan Mitchell 1:12 minuta prije kraja, a potom više niti jedan sastav nije uspio poentirati. Posljednju priliku za domaće imao je Brandon Ingram, ali njegovo polaganje za produžetak spriječio je Rudy Gobert.

Uz Bogdanovića u sastavu Jazza istaknuli su se još i Joe Ingles sa 22 poena te Rudy Gobert sa 19 skokova, dok e Brandon Ingram ubacio 35 za Pelicanse.

Sjajnu večer imali su i srpski te slovenski igrači u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Nikola Jokić je u 123-115 gostujućoj pobjedi Denver Nuggetsa protiv Atlanta Hawksa postavio novi rekord karijere sa 47 ubačaja, dok je Luka Dončić u 118-110 domaćem uspjehu Dallas Mavericksa protiv Chicago Bullsa ostvario "triple-double" učinak sa 38 koševa, 11 skokova i 10 asistencija.

San Antonio Spursi uspjeli su na svom parketu svladati vodeći sastav lige Milwaukee Buckse sa 126-104 nanijevši im tek sedmi poraz u sezoni. DeMar DeRozan sa 25 pogodaka predvodio je Spurse, dok je Giannis Antetokounmpo sa 24 poena i 12 skokova bio prvo ime Bucksa. Luka Šamanić nije nastupio za domaće, kao ni Dragan Bender za goste.

NBA, rezultati:

New Orleans - Utah            126-128

Bojan Bogdanović igrao je za Utah 33:16 minuta i postigao 35 koševa (šut za dva 8-12, trica 3-9, slobodna bacanja 10-10)

San Antonio - Milwaukee       126-104