Andy Lyons/Getty Images
VRATIO SE IRVING

BOJAN BOGDANOVIĆ VODIO UTAH DO NOVE POBJEDE Hrvatski košarkaš sedmi put u sezoni preko 30 poena, veliki preokret Spursa protiv prvaka

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. siječanj 2020. 09:29

Košarkaši Utah Jazza slavili su sinoć u gostima kod Washingtona 127:116 a Bojan Bogdanović predvodio je strijelce svoje momčadi s 31 poenom.

U izostanku najboljeg strijelca Donovana Mitchella Bogdanović je iz igre gađao 12-23, a upisao je i 3 skoka i 3 asistencije.

Sedam puta ove sezone ubacio je 30 ili više poena, a najviše protiv New Orleansa (35). Protiv Washingtona je 29 poena na kontu imao na ulasku u posljednju četvrtinu.

Utah je imao šestoricu dvoznamenkastih igrača po broju poena, dok je Wizardse predvodio Bradley Beal s 25 poena.

Rezultatski najneizvjesnija utakmica večeri odigrana je u Torontu gdje su domaći Raptorsi izgubili od San Antonija 105:104. Iako su gubili čak 18 poena razlike krajem treće četvrtine Spursi su sjajnom serijom 27-4 stigli do velikog preokreta i pobjede. DeMar DeRozan s 25 poena i 8 skokova vodio je Spurse, dok je najučinkovitiji kod Raptorsa bio Serge Ibaka s 21 poenom i 14 skokova.

U akciju se vratio i Kyrie Irving, kojeg u momčadi Brooklyna nije bilo dva mjeseca tijekom kojih je propustio 26 utakmica. Netsi su pred svojim navijačima sa 108-86 svladali slabašnu Atlantu koja je dodatno bila oslabljena neigranjem Traea Younga. Irving je u povratničkom nastupu odigrao 20 minuta te sa 21 košem bio najbolji strijelac Netsa koji su stigli do 18. ovosezonske pobjede te se s učinkom 18-20 nalaze na sedmom mjestu u Istočnoj konferenciji.

Denver je pred svojim navijačima svladao Los Angeles Clipperse sa 114-104, a Nuggetsi su ključnu prednost izgradili u prve tri četvrtine. Clippersi su se pokušali vratiti nakon -20, ali bliže od šest koševa zaostatka nisu uspjeli doći.

Nikola Jokić je sa 20 koševa i 15 skokova došao do svoj 21. 'double-double' učinka u sezoni. Jamal Murray je 10 od 19 poena ubacio iz slobodnih bacanja, a Gary Harris je postigao 15 koševa. Domaći su imali sedmoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, za razliku od gostiju čija su trojica košarkaša postigla 81 od njihova 104 koša.

Kawhi Leonard se zaustavio na 30, Lou Williams na 26, a Montrezl Harrell na 25 poena. Paul George je izostao s ove utakmice zbog ozljede butnog mišića. Ivica Zubac je za nešto manje od 18 minuta postigao šest koševa, imao devet skokova te po jednu asistenciju i blokadu.

Phoenix je došao do druge uzastopne pobjede svladavši Charlotte sa 100-92, iako je Devin Booker postigao svega 12 koševa uz tri pogođena šuta iz igre. Njegovu lošu večer nadoknadili su Kelly Oubre Jr. sa 25 koševa i 15 skokova te centar Deandre Ayton sa 18 poena i devet skokova. Dario Šarić je kao član startne petorke u pobjedu svoje momčadi ugradio pet koševa, šest skokova i dvije asistencije.