INDIANAPOLIS, INDIANA - NOVEMBER 27: Bojan Bogdanovic #44 of the Utah Jazz shoots the ball against the Indiana Pacers at Bankers Life Fieldhouse on November 27, 2019 in Indianapolis, Indiana. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Andy Lyons/Getty Images)
Andy Lyons/Getty Images

VRATIO SE IRVING

BOJAN BOGDANOVIĆ VODIO UTAH DO NOVE POBJEDE Hrvatski košarkaš sedmi put u sezoni preko 30 poena, veliki preokret Spursa protiv prvaka

• Sportske Novosti,
    • Hina

• 13.01.2020. u 08:29

• Košarkaši Utah Jazza slavili su sinoć u gostima kod Washingtona 127:116 a Bojan Bogdanović predvodio je strijelce svoje momčadi s 31 poenom.

U izostanku najboljeg strijelca Donovana Mitchella Bogdanović je iz igre gađao 12-23, a upisao je i 3 skoka i 3 asistencije.

Sedam puta ove sezone ubacio je 30 ili više poena, a najviše protiv New Orleansa (35). Protiv Washingtona je 29 poena na kontu imao na ulasku u posljednju četvrtinu.

Utah je imao šestoricu dvoznamenkastih igrača po broju poena, dok je Wizardse predvodio Bradley Beal s 25 poena.

Rezultatski najneizvjesnija utakmica večeri odigrana je u Torontu gdje su domaći Raptorsi izgubili od San Antonija 105:104. Iako su gubili čak 18 poena razlike krajem treće četvrtine Spursi su sjajnom serijom 27-4 stigli do velikog preokreta i pobjede. DeMar DeRozan s 25 poena i 8 skokova vodio je Spurse, dok je najučinkovitiji kod Raptorsa bio Serge Ibaka s 21 poenom i 14 skokova.

U akciju se vratio i Kyrie Irving, kojeg u momčadi Brooklyna nije bilo dva mjeseca tijekom kojih je propustio 26 utakmica. Netsi su pred svojim navijačima sa 108-86 svladali slabašnu Atlantu koja je dodatno bila oslabljena neigranjem Traea Younga. Irving je u povratničkom nastupu odigrao 20 minuta te sa 21 košem bio najbolji strijelac Netsa koji su stigli do 18. ovosezonske pobjede te se s učinkom 18-20 nalaze na sedmom mjestu u Istočnoj konferenciji.

Denver je pred svojim navijačima svladao Los Angeles Clipperse sa 114-104, a Nuggetsi su ključnu prednost izgradili u prve tri četvrtine. Clippersi su se pokušali vratiti nakon -20, ali bliže od šest koševa zaostatka nisu uspjeli doći.

Nikola Jokić je sa 20 koševa i 15 skokova došao do svoj 21. 'double-double' učinka u sezoni. Jamal Murray je 10 od 19 poena ubacio iz slobodnih bacanja, a Gary Harris je postigao 15 koševa. Domaći su imali sedmoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, za razliku od gostiju čija su trojica košarkaša postigla 81 od njihova 104 koša.

Kawhi Leonard se zaustavio na 30, Lou Williams na 26, a Montrezl Harrell na 25 poena. Paul George je izostao s ove utakmice zbog ozljede butnog mišića. Ivica Zubac je za nešto manje od 18 minuta postigao šest koševa, imao devet skokova te po jednu asistenciju i blokadu.

Phoenix je došao do druge uzastopne pobjede svladavši Charlotte sa 100-92, iako je Devin Booker postigao svega 12 koševa uz tri pogođena šuta iz igre. Njegovu lošu večer nadoknadili su Kelly Oubre Jr. sa 25 koševa i 15 skokova te centar Deandre Ayton sa 18 poena i devet skokova. Dario Šarić je kao član startne petorke u pobjedu svoje momčadi ugradio pet koševa, šest skokova i dvije asistencije.