15. Dario Šarić (3,004.412 dolara) - Uoči starta NBA lige Šarić je iz Minnesote prešao u Phoenix i time si osigurao bolju poziciju na kraju sezone. Jer, idućeg ljeta bi Šibenčanin, ako se, naravno, dokaže, trebao potpisati “ugovor života” prema kojemu bi se puno više uspeo na ljestvici najplaćenijih domaćih sportaša.
 USA TODAY USPW USA TODAY Sports
REKORD KARIJERE EMBIIDA

DARIO ŠARIĆ SRUŠIO BOGDANOVIĆA U VELIKOM HRVATSKOM OKRŠAJU Novi rekorderi NBA lige slavili nakon produžetaka, pobjeda Zupca i društva

Piše: HinaObjavljeno: 25. veljača 2020. 10:35

U srazu dvojice hrvatskih košarkaša na NBA parketima sinoć bolje je prošao Dario Šarić čiji su Phoenix Suns u Salt Lake Cityju sa 131-111 nadigrali domaći Utah Jazz.

Dario Šarić je za pobjedu svoje momčadi odigrao solidnih 16 minuta i u tom je vremenu uz stopostotan šut iz igre (5/5, trice 2/2) zabio 14 koševa, pridodavši tome tri skoka i dvije asistencije. Najbolji igrač Phoenixa bio je Devin Booker koji je zabio 24 koša uz deset asistencija. Ricky Rubio je dodao 22 koša, 11 asistencija i šest skokova.

Bojan Bogdanović, čijem je Utahu ovo treći uzastopni poraz, ubacio je u 34 minute na terenu 16 koševa (šut iz igre 4/10, trice 0/3) uz tri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Utah je predvodio Donovan Mitchell sa 38 ubačaja.

Los Angeles Clippers Ivice Zubca su sa 124-97 nadigrali gostujuće Memphis Grizzliese, a hrvatski je košarkaš odigrao 21 minutu i upisao šest koševa (šut iz igre 3/8) uz deset skokova i dvije asistencije.

Kawhi Leonard je ubacio 25 koševa uz osam skokova za Los Angeles, dok je Montrezl Harrell dodao 22 koša.

Milwaukee Bucks, koji su jučer osigurali doigravanje, u gostima su sa 137-134 nakon produžetaka slavili protiv Washington Waizardsa koje je predvodio Bradley Beal sa 55 ubačaja.

Khris Middleton je zabio 40 koševa za Milwaukee Bucks, a Giannis Antetokounmpo je dodao 22 pogotka i 14 skokova.

Dallas Mavericksi su sa 139-123 kod kuće bili bolji od Minnesota Timberwolvesa, a Luka Dončić je za pobjedu svoje momčadi upisao 20 poena, devet skokova i sedam asistencija. Najbolji strijelac utakmice i poraženih Timberwolvesa bio je D'Angelo Russell sa 29 poena.

Cleveland Cavaliersi su sa 125-119 nakon produžetaka slavili protiv gostujućih Miami Heata iako su u drugom poluvremenu zaostajali 22 koša.

Rookie Kevin Porter Jr. je za pobjedu Cavaliersa zabio 30 koševa, dok je kod Miamija centru Bamu Adebayou za dlaku izmakao triple-double sa 22 poena, 13 skokova i devet asistencija. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Philadelphia 76ers su sa 129-112 kod kuće svladali Atlanta Hawkse na krilima Joela Embiida koji je upisao rekord karijere sa 49 koševa i 14 skokova.

Trae Young je predvodio Hawkse sa 28 ubačaja i 10 asistencija.

Orlando Magic su sa 115-113 bili bolji od Brooklyn Netsa, a Aaron Gordon je ubacio 12 od svojih 27 koševa u zadnjoj četvrtini, uključujući i dva ključna šuta u zadnje dvije minute. Houston Rockets su kod kuće sa 123-112 pobijedili New York Knickse, a James Harden je zabio 37 koševa uz devet asistencija.

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 125-119 (produžetak)

(Ante Žižić nije igrao za Cleveland)

Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 139-123

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 129-112

Washington Wizards - Milwaukee Bucks 134-137 (produžetak)

Brooklyn Nets - Orlando Magic 113-115

Houston Rockets - New York Knicks 123-112

Utah Jazz - Phoenix Suns 111-131

(Bojna Bogdanović je odigrao 34 minute za Utah, zabio je 16 koševa i upisao tri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte; Dario Šarić je odigrao 16 minuta za Phoenix, zabio je 14 koševa i upisao tri skoka i dvije asistencije))

LA Clippers - Memphis Grizzlies 124-97

(Ivica Zubac je odigrai 21 minutu za LA Clipperse, zabio je šest koševa i upisao 10 skokova i dvije asistencije)

15. travanj 2024 01:14