Alonzo Adams-USA TODAY Sports / Reuters
VEČER KARIJERE

FENOMENALNA UTAKMICA IVICE ZUPCA Hrvatski košarkaš ušao s klupe i odigrao za pamćenje, iz igre je bio gotovo nepogrešiv

Piše: HinaObjavljeno: 18. siječanj 2019. 09:09

Hrvatski centar Ivica Zubac imao je najbolju večer u karijeri na gostovanju kod Oklahoma Cityja, gdje su Los Angeles Lakersi slavili sa 138-128 u produžetku, a 21-godišnji Čitlučanin je u pobjedu ugradio 26 koševa uz šut 12/14 i 12 skokova, s time da je 16 poena postigao u zadnjoj četvrtini i produžetku.

"Cijelu sezonu je odličan. Svaki put kad ima minutažu i njegov doprinos je velik. Danas je dobio priliku i nijednog trenutka se nije umorio. Ponosan sam na njega", izjavio je Zubčev suigrač Lonzo Ball koji je sa 18 koševa, 10 asistencija i šest skokova bio drugi važan kotačić u pobjedi.

Kyle Kuzma je preuzeo ulogu glavnog strijelca i završio dvoboj sa 32 koša, gađajući trice 7/12, a imao je i osam skokova te četiri asistencije. Kod domaćih najbolji su bili Westbrook sa 26 koševa, 13 asistencija i devet skokova, Paul George je imao 27 poena, osam asistencija i sedam skokova, a Steven Adams je završio sa 17 koševa i 15 skokova.

Lakersi su nadoknadili 17 koševa zaostatka s kraja prve četvrtine, a do pobjede su mogli i u osnovnom dijelu utakmice da Ball nije napravio nepotreban prekršaj na Russellu Westbrooku pri šutu za tricu kod prednosti 122-119. Westbrook je pogodio sva tri slobodna bacanja i odveo utakmicu u produžetak, u kojem su glavne uloge imali Ball i Kuzma, a pobjedu Lakersa zapečatio je Zubac. Na 1:09 minuta do kraja produžetka hrvatski centar je položio za 133-126, da bi 32 sekunde prije kraja asistirao za zakucavanje Brandona Ingrama koji je završio dvoboj sa osam koševa i 11 asaistencija.

"Danas je svatko dao svoj doprinos. Na ovom se mjestu teško pobjeđuje, jer igraš protiv momčadi za doigravanje", izjavio je zadovoljni trener Lakersa Luke Walton, koji će do sljedećeg tjedna morati pričekati na povratak svoje prve zvijezde LeBrona Jamesa.

Lakersima je ovo bila 12. uzastopna utakmica bez ozlijeđenog Jamesa, a nakon trijumfa u Oklahoma Cityju su na učinku 5-7 bez svog vođe u sastavu. U noći sa subote na nedjelju čeka ih novo teško gostovanje, kod Rocketsa u Houstonu.

Domaći teren sinoć nije pomogao Indiana Pacersima koji su uvjerljivo poraženi od Philadelphije sa 120-96 pred svojim navijačima. Od sredine druge četvrtine Sixersi su preuzeli kontrolu rezultata i do kraja dvoboja sustavno povećavali prednost.

Jimmy Butler je sa 27 koševa bio prvi strijelac pobjedničke momčadi, a Joel Embiid je sa 22 koša, 13 skokova, osam asistencija i tri blokade napunio sve statističke kategorije. J. J. Reddick je ubacio 20 koševa za Sixerse. Pacersi su imali previše šuterski neraspoloženih igrača, a među njima je bio i Bojan Bogdanović koji je završio dvoboj sa devet koševa uz šut 3/11. Thaddeus Young je bio najefikasniji domaći igrač sa 27 poena, a Victor Oladipo je ubacio 15.

Dvije su sinoćnje utakmice odlučene koševima u posljednjim desetinkama. Pascal Siakam je donio pobjedu Torontu polaganjem za konačnih 111-109 protiv Phoenixa. Siakam je završio sa 10 koševa i 12 skokova. Serge Ibaka je predvodio strijelce vodeće momčadi Istoka sa 22 koša, a Kyle Lowry je završio sa 16 poena, devet skokova i osam asistencija.

Devin Booker je sa 30 koševa bio najbolji strijelac Sunsa, a Deandre Ayton je spojio 15 koševa i 17 skokova. Dragan Bender je ostao na klupi gostiju.

Washington i New York su svoju utakmicu odigrali u londonskoj O2 Areni, a pobjedu preko 'bare' odnijeli su Wizardsi, zahvaljujući Thomasu Bryantu, čije je polaganje na isteku vremena blokirao Allonzo Trier, ali je to učinio kad je lopta bila u sliaznoj putanji.

Bryantu je to bio deseti koš na utakmici, a Washington su do pobjede predvodili Bradley Beal sa 26 koševa i devet skokova te Otto Porter Jr. sa 20 poena i 11 skokova. Kod Knicksa je najbolji bio Emmanuel Mudiay sa 25 koševa. Mario Hezonja je na parketu bio 19 i pol minuta, a za to vrijeme je uhvatio šest skokova i promašio sva četiri šuta.

Uvjerljivu domaću pobjedu 135-105 ostvario je Denver protiv Chicaga koji ima drugi najlošiji učinak u ligi (10-35). Uobičajeno najbolji kod Nuggetsa bili su Jamal Murray sa 25 koševa i Nikola Jokić sa 18 poena, 11 asistencija i osam skokova. Bullse je sa 27 koševa i 10 skokova predvodio Lauri Markkanen.

Charlotte Hornetsi su pred svojim navijačima svladali Sacramento sa 114-95. Sedmoricu domaćih igrača s dvoznamenkastim učinkom predvodio je Kemba Walker sa 23 koša. Najbolji strijelac Kingsa bio je Buddy Hield sa 24 poena.