Gary A. Vasquez USA TODAY Sports
UTIŠAO I LOS ANGELES

FENOMENALNI LUKA DONČIĆ SRUŠIO VELIKOG LEBRONA I PREKINUO POBJEDNIČKI NIZ LAKERSA! Bojan Bogdanović i društvo doživjeli najteže trenutke ove sezone

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. prosinac 2019. 10:15

Košarkaši Dallasa na krilima Luke Dončića noćas su protutnjali Staples Centrom te sa 114:110 pobijedili LA Lakerse, trenutno najboje plasiranu momčad NBA lige.

LeBron i društvo doživjeli su bolan poraz u svome gradu nakon devet uzastopnih pobjeda, a još jednu fenomenalnu večer, pogotovo u drugom poluvremenu, imao je mladi Slovenac koji ove sezone promeće u prvo ime lige.

Zasjenio je Dončić sinoć i velikog LeBrona, Kralj je na kraju skupio 25 poena, devet skokova i osam asistencija, Anthony Davis dodao je 27 plus 10, ali ni to nije bilo dovoljno za više od glatkog poraza.

Lakersi su nešto bolje otvorili utakmicu, na poluvremenu su imali tri poena viška, ali kada su se vratili na parket, iz svlačione je izašao i neki drugi Dončić (u prvom poluvremenu ostao na šest poena).

Tu treću četvrtinu Mavericski su dobili 35:17, a Dončić je ubacio nešto manje od pola koševa cijele momčadi (16). Utakmicu je završio s 27 poena, 10 asistencija i 9 skokova, a najvažnije poene ubacio je u zadnjoj četvrtini, kad su se Lakersi primakli i pokušali osigurati barem neizvjesnu završnicu. Strašni Slovenac u tim je trenucima sve riješavao sam te odveo goste do sigurne pobjede.

Težak poraz doživio je i Utah Jazz na gostovanju u Torontu. Aktualni porvaci pomeli su Jazzere sa 130:110, a Bojan Bogdanović uklopio se u blijedu izvedbu cijele momčadi te utakmicu završio s 11 poena (šut 5:14), 7 skokova i dvije asistencije.

Bio je to jedan od lošijih Bogdanovićevih nastupa ove sezone, ali i najgore prvo poluvrijeme jedne momčadi u NBA ligi ove sezone.

Raptorsi su do poluvremena napravili čak 40 poena razlike (77:37), što je najveća prednost koju je momčad iz Toronta imala ikad na poluvremenu.

Fred VanVleet je dodao 21 koš i 11 asistencija za Raptors kojima je ovo deveta domaća pobjeda od početka sezone.

Mike Conley je bio najbolji u redovima Jazza sa 20 poena, a Bojan Bogdanović je u 30 minuta zabio 11 koševa (šut iz igre 5/14, trice 1/5) uz sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

LA Clippersi su s nevjerojatnih 150-125 kod kuće svladali Washington Wizardse, a do pobjede ih je predvodio Kawhi Leonard sa 34 koša, dok je Paul Goerge ubacio 31 kop. Montrezl Harrell je pobjedi pridonio sa 23 ubačaja i 15 skokova, a Zubac je odigrao 16 minuta i zabio dva koša s linije slobodnih bacanja uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Kod Washingtona najbolji je bio rookie Rui Hachimura sa 30 poena i devet skokova.

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 100-114

Brooklyn Nets - Miami Heat 106-109

New York Knicks - Boston Celtics 104-113

Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 107-115

Detroit Pistons - San Antonio Spurs 132-98

(Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio)

New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 104-107

Orlando Magic - Golden State Warriors 100-96

Toronto Raptors - Utah Jazz 130-110

(Bojan Bogdanović je odigrao 30 minuta za Utah i zabio je 11 koševa te upisao sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)

LA Clippers - Washington Wizards 150-125

(Ivica Zubac je odigrao 16 minuta za LA Clipperse, zabio je dva koša i upisao četiri skoka i jednu asistenciju)

26. travanj 2024 13:05