Apr 18, 2019; Los Angeles, CA, USA; Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (40) attempts a shot while Golden State Warriors center Andrew Bogut (12) defends during the second half in game three of the first round of the 2019 NBA Playoffs at Staples Center. Mandatory Credit: Kelvin Kuo-USA TODAY Sports - 12557336
USA TODAY Sports

NBA DOIGRAVANJE

GOLDEN STATE WARRIORSI PREGAZILI CLIPPERSE U LOS ANGELESU Zubac najbolji u teškom porazu svoje momčadi, utakmica karijere za Whitea u pobjedi Spursa

• Sportske Novosti

• 19.04.2019. u 08:45

• Nakon što su u drugoj utakmici prvog kruga doigravanja protiv Los Angeles Clippersa prokockali prednost od 31 poena, Golden State Warriorsi sinoć su u Los Angelesu bili uvjerljivi i slavili sa 132:105.

Aktualne prvake do druge pobjede u seriji predvodio je Kevin Durant s 38 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Najbolji strijelac Clippersa bio je Ivica Zubac koji je na parketu proveo 17 minuta tijekom kojih je ostvario učinak od 18 poena i 15 skokova.

Warriorsi nisu željeli ništa prepustiti slučaju i utakmicu su praktički riješili već u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 41:26.

Do vodstva 2-1 u seriji došli su i San Antonio Spursi koji su na domaćem parketu pobijedili Denver Nuggetse 118-108.

Utakmicu karijere odigrao je Derrick White koji je ubacio 36 poena uz pet skokova i pet asistencija. Kod Nuggetsa, Nikola Jokić zabio je 22 poena, uhvatio osam skokova i podijelio sedam asistencija.

Prednost domaćeg parketa ponovno su izborili i Philadelphia 76-ersi koji su u New Yorku razbili Brookly Netse 131:1115.

Utakmicu je zbog problema s lijevim koljenom preskočio Joel Embiid. Napadački teret preuzeo je Ben Simmons s 31 poenom i devet asistencija. Najefikasniji igrači Netsa bili su D'Angelo Russell i Caris LeVert, obojica s po 26 poena.