Thomas B. Shea-USA TODAY Sports
NBA LIGA

HARDEN I ANTETOKOUNMPO OSTALI KORAK KRATKI ZA TRIPLE DOUBLE Skroman učinak hrvatskih košarkaša, novi poraz Lakersa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. ožujak 2019. 09:37

Na NBA parketima sinoć je odigrano osam utakmica, a od Hrvata su zaigrali Dragan Bender i Ivica Zubac.

Benderovi Phoenix Sunsi izgubili su na gostovanju kod Houston Rocketsa 108:102 u susretu u kojem je James Harden ostao korak kratak za triple-double. Vodio je Rocketse sa 41 poenom, 9 skokova i 11 asistencija, dok je kod Sunsa prednjačio Devin Booker sa 29 poena. Bender je započeo u petorci i upisao je 4 poena, 6 skokova i 2 asistencije za 20 i pol minuta igre.

Milwaukee je slavio u gostima kod Miamija 113:98, a u drugom poluvremenu Bucksi su nadigrali domaćine sa 71-46. Giannis Antetokounmpo upisao je 33 poena, 16 skokova i 9 asistencija i vodio je Buckse do novog slavlja, a vrlo je dobru pomoć imao u Khrisu Middlestonu koji je ubacio 21 poen.

Zupčevi LA Clippersi slavili su kod kuće protiv Chicago Bullsa 128:121 i došli do 40. pobjede u 70. utakmici sezone. Danilo Gallinari s 27 poena i Montrezl Harrell sa 26 bili su najefikasniji igrači Clippersa, dok je Zubac startao u petorci i za 23 i pol minute igre upisao 9 poena, 7 skokova i 2 asistencije.

LA Lakersi bez LeBrona Jamesa izgubili su u gostima kod Detroita 111:97 i gotovo i matematički izgubili šanse za doigravanjem. Langston Galloway s 23 poena i Andre Drummond s 19 poena i 23 skokova vodili su Pistonse, dok je kod Lakersa prednjačio JaVale McGee s 20 poena i 13 skokova.

Mario Hezonja nije bio u kadru New York Knicksa koji su poraženi u gostima kod San Antonija 109:83. Najefikasniji kod ujednačenih Spursa bio je LaMarcus Aldridge s 18 poena i 11 skokova.