Hezonja
 Rob Carr/Getty Images/AFP / Rob Carr AFP
NBA LIGA

HEZONJA SKROMAN U DOMAĆEM PORAZU OD BUCKSA, CAVSI U GOSTIMA IZNENADILI NUGGETSE Lakersi bez dvije najveće zvijezde do pobjede protiv Oklahome

Piše: HinaObjavljeno: 12. siječanj 2020. 09:49

Košarkaši vodeće NBA momčadi Milwaukee Bucksa slavili su sa 122-101 na gostovanju u Portlandu te stigli do 35. pobjede u ovoj sezoni, dok je najbolja momčad Zapadne konferencije Los Angeles Lakers kao gost pobijedila Oklahoma City sa 125-110, iako su igrali bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa.

Mario Hezonja je u porazu Portlanda igrao nešto manje od 11 minuta te postigao dva koša uz jedan skok i jednu asistenciju. Milwaukee su do pobjede predvodili Giannis Antetokounmpo sa 32 koša i 17 skokova, Khris Middleton sa 30 poena te Eric Bledsoe sa 29.

Cleveland je iznenađujuće slavio sa 111-103 na gostovanju u Denveru, a Ante Žižić je za 9 i pol minuta postigao dva koša uz šest skokova za Cavalierse koje su do pobjede vodili Collin Sexton sa 25 koševa, Kevin Love sa 19 poena i 15 skokova te Tristan Thompson sa 18 koševa i 13 skokova. Za Denver je Jamal Murray postigao 24 koša, a Nikola Jokić je imao 19 poena i 12 skokova.

Za 32. ovosezonski trijumf Lakersa (32-7) i slavlje 125-110 kod OKC-a najzaslužniji je bio Kyle Kuzma sa 36 koševa, a istaknuo se i veteran Rajon Rondo sa 21 košem, 12 skokova i osam asistencija. Kod Thundera su najbolji bili Shai Gilgeous-Alexander i Danilo Gallinari sa po 24 koša svaki.

Houston je kao domaćin svladao Minnesotu sa 139-109, a James Harden je postao 45. košarkašom u NBA povijesti koji je došao do najmanje 20.000 poena u karijeri. Pritom je glavni igrač Rocketsa imao i nesvakidašnji 'triple-double' učinak sa 32 koša, 12 skokova i 11 izgubljenih lopti, uz osam asistencija. Za pobjednike je Russell Westbrook ubacio 30 poena uz 10 asistencija.

Boston je prekinuo niz od tri poraza svladavši u svom TD Gardenu New Orleans sa 140-105. Jayson Tatum je postigao 41 koš za Celticse za koje je turski centar Enes Kanter imao 22 koša i 19 skokova. Gordon Hayward je postigao 19 koševa, a Kemba Walker 17.

Dallas je svladao Philadelphiju sa 109-91. Luka Dončić je imao 19 koševa i 12 asistencija, Dwight Powell je spojio 19 poena i 12 skokova, a još četvorica igrača Mavericksa su imala dvoznamenkasti učinak. Goste je predvodio Tobias Harris sa 20 koševa i 10 skokova.

Chicago je slavio sa 108-99 na gostovanju Detroitu, a najbolji kod Bullsa bio je Zach LaVine sa 25 koševa. Bullsima je pomoglo isključenje domaćeg centra Andrea Drummonda početkom drugog poluvremena, zbog toga što je suparničkom igraču Danielu Gaffordu bacio loptu u glavu.