David Butler II-USA TODAY Sports / Reuters
KOŠEVI U ZADNJIM TRENUCIMA

KYRIE IRVING 'POKVARIO' NOVU SJAJNU UTAKMICU BOJANA BOGDANOVIĆA Triler završnice u Bostonu i Minneapolisu, Šarićevi Timberwolvesi pobijedili prvake

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. ožujak 2019. 09:45

Bojan Bogdanović odigrao je novu sjajnu utakmicu za Indiana Pacerse, ali njegova momčad tijesno je izgubila na gostovanju kod Boston Celticsa 114:112 u triler završnici.

Celticsi su sada poravnati u borbi s Pacersima za četvrto mjesto Istočne konferencije uoči doigravanja (obje momčadi su na omjeru 45-31). Pobjednički koš na susretu zabio je Kyrie Irving svega 0.5 sekundi prije kraja, a Bogdanović je bio najbolji strijelac susreta s 27 poena. Za 33 minute igre upisao je i 1 skok i 2 asistencije uz šut 8-13, od čega 4-7 za tricu. U redovima Celticsa Irving je bio prvo ime s 30 poena i 5 asistencija.

Minnesota Timberwolvesi Darija Šarića savadali su kod kuće prvake Golden State Warriorse 131:130 nakon produžetka. Pobjednički koš za slavlje Timberwolvesa zabio je Karl-Anthony Towns iz slobodnih bacanja 0.5 sekundi prije kraja.

Minnesota je vodila sa 9 koševa razlike 1.41 sekundu prije kraja prije nego li je Stephen Curry ubacio tri trice u seriji Warriorsa 11-2, uključujući onu za izjednačenje 130:130. Ali potom je Kevin Durant faulirao Townsa koji je zabio za slavlje iz prvog slobodnog bacanja. Andrew Wiggins predvodio je strijelce Minnesote s 24 poena, dok je Šarić upisao 10 poena i 7 skokova za 23 minute igre (šut 4-9). Curry je susret završio s 37 poena i 11 trica, dok je Durant dodao 23 poena.