Tom Pennington/Getty Images/AFP
TIJESNO U SAN ANTONIJU

LUKA DONČIĆ OBORIO OSOBNI REKORD U VEČERI CARMELOVOG JUBILEJA Veliki preokret Atlante koja je stala na kraj crnom nizu koji je trajao pune 23 godine

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. siječanj 2020. 09:58

Sedam utakmica sinoć je odigrano na NBA parketima. Dallas Mavericksi pobijedili su na domaćem parketu Portland 120:112 na krilima Luke Dončića koji je postigao osobni rekord u NBA ligi.

Naime, Dončić je ukupno postigao 35 poena, od čega osam trica, što je jedna više nego li je dosad zabio u pojedinoj utakmici. Slovenac je upisao i 8 skokova i 7 asistencija, a odličnu pomoć imao je u Timu Hardawayu Junioru koji je upisao 29 poena.

Kod Portlanda je najučinkovitiji s 34 poena i 10 asistencija bio Damian Lillard. Mario Hezonja je za Trail Blazerse upisao 7 poena i 3 skoka za 19 minuta igre. Valja reći i kako je Carmelo Anthony s 22 poena postao tek 18 igrač koji je prešao granicu od 26.000 poena u karijeri.

Toronto je kod kuće deklasirao Washington sa 140:111, a trojica igrača Raptorsa zabili su 20 ili više poena (Powell 28, Davis 23 i Gasol 20). Atlanta je tijesno slavila u gostima kod San Antonija 121:120 čime je stala na kraj negativnom nizu na gostovanju kod Spursa koji datira od 1997. Otad su Hawksi izgubili 21 uzastopnu utakmicu u San Antoniju, a sinoć su protiv Spursa nadoknadili minus 14 u posljednjoj četvrtini. Trae Young s 31 poenom i 9 asistencija vodio je Hawkse, dok je kod Spursa najefikasniji s 30 poena bio LaMarcus Aldridge.

Miami Heat je u gostima sa 115-108 bio bolji od Oklahoma City Thundera kojeg je predvodio Kendrick Nunn sa 22 koša. Igrači Thundera su postigli čak 18 trica, najviše ove sezone, od čega je sedam zabio Danilo Gallinari koji je utakmicu završio sa 27 koševa.

Memphis Grizzlies su sa 113-109 svladali Cleveland Cavalierse, a Dillon Brooks je za pobjedu domaće momčadi ubacio 26 koševa. Collin Sexton je bio najbolji u redovima Clevelanda sa 28 koševa, Kevin Love je dodao 19, a Ante Žižić nije ulazio u igru.