Steve Mitchell-USA TODAY Sports / Reuters
INSPIRATIVNA VEČER

NAJBOLJA UTAKMICA SEZONE BOJANA BOGDANOVIĆA Kapetan hrvatske reprezentacije napunio koš Miamija i odveo Pacerse do prekida crnog niza

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. veljača 2019. 09:52

Bojan Bogdanović briljirao je sinoć na gostovanju Indiana Pacersa kod Miami Heata. Slavili su Pacersi pobjedu 95:88, prekinuli tako niz od četiri uzastopna poraza, a Bogdanović je bio prvo ime susreta s 31 poenom i 7 skokova za 38 minuta igre. U najefikasnijoj utakmici sezone Bogdanović je iz igre gađao 13-19 (68.4%), od čega 3-7 za tricu. Najveću pomoć imao je u Darrenu Collisonu koji je zabio 20 poena.

Najefikasniji kod Miamija bio je Dwyane Wade s 21 poenom.

"Sve je bilo u glavi. Trebala nam je ova pobjeda da se pokrenemo", rekao je Bogdanović, čija momčad mora igrati bez Victora Oladipa koji je 'aut' od 23. siječnja kada mu je nastradalo koljeno.

"Imamo dovoljno kvalitete u svlačionici da pobjeđujemo čak i bez Victora. Samo moramo biti bolji defenzivno, a protiv Miamija smo u drugom poluvremenu pokazali da smo dovoljno dobri", dodao je kapetan hrvatske reprezentacije.

Cleveland Cavaliersi Ante Žižića izgubili su kod kuće od Dallasa 98:111. Žižić je za 20 minuta upisao 8 poena i 6 skokova uz šut 4-9, dok je kod Dallas prednjačio sjajni Luka Dončić sa 35 poena, 11 skokova i 6 asistencija.

Golden State Warriorsi kod kuće su savladali LA Lakerse 115:101, a najefikasniji u redovima prvaka bio je Klay Thompson s 28 poena i šutom iz igre 10-15. Kod Lakersa, koji su ponovno igrali bez LeBrona Jamesa, Ivica Zubac je startao u petorci i upisao je 10 poena, 9 skokova i 1 asistenciju za 26 minuta na parketu. Iz igre je gađao 5-11. Najefikasniji kod Lakersa bio je Brandom Ingram s 20 poena.

Houston Rocketsi slavili su u gostima kod Utaha 125:98 na krilima Jamesa Hardena koji je zabio 43 poena i tako upisao 26. uzastopnu utakmicu s 30 ili više postignutih poena. Treći je to najdulji niz u NBA-u. Ispred njega je tek Wil Chamberlain s nizovima od 65 i 31 utakmice s 30 plus koševa. Harden je protiv Utaha također upisao 12 skokova, 6 ukradenih lopti, 5 asistencija i 4 blokade.

Denver je slavio u gostima kod Minnesote 107:106, a najefikasniji kod Nuggetsa bili su Malik Beasley s 22 i Will Barton s 20 poena, dok je Nikola Jokić upisao triple-double s 13 poena, 16 skokova i 10 asistencija. Kod Timberwolvesa je prednjačio Karl-Anthony Towns s 31 poenom, 12 skokova i 7 asistencija, dok je Dario Šarić upisao 6 poena i 4 skoka za 19 minuta igre (šut 2-7).