Brian Spurlock-USA TODAY Sports / Reuters
U SJAJNOJ FORMI

NAJBOLJA UTAKMICA SEZONE BOJANA BOGDANOVIĆA Nezaustavljivi Hrvat uništio Šarićevu Minnesotu sa 37 poena, a odigrao je ključnu ulogu u samoj završnici!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. ožujak 2019. 08:47

Bojan Bogdanović ostvario je noćas učinak sezone na NBA parketima. Njegovi Indiana Pacersi slavili su domaću 122:115 pobjedu protiv Minnesote Darija Šarića, a kapetan hrvatske reprezentacije je za 30 minuta igre upisao 37 poena (šut iz igre 13-22, trice 4-7), 7 skokova i 4 asistencije.

U izostanku trojice važnih igrača (Oladipa, Sabonisa i Evansa) Bogdanović je preuzeo odgovornost i vodio je Pacerse do slavlja ubacivši 11 poena u završnoj seriji Pacrsa 15-8 kojom su došli do slavlja. Pri izjednačenom rezultatu 107:107 Bogdanović je manje od četiri minute prije kraja prvo položio za vodstvo, a onda pogodio tricu koja je njegovu momčad lansirala ka pobjedi.

Bogdanoviću je ovo bila treća uzastopna utakmica u kojoj je zabio 20 ili više koševa. Imao je najmanje 50% šuta iz igre u zadnjih šest susreta, a od ozljede Victora Oladipa na prosjeku je od 21.2 koša po susretu.

Minnesoti nije pomogla ni sjajna utakmica Karla-Anthonyja Townsa koji je ubacio 42 poena, uz 17 skokova. Čak 23 koša i 7 skokova upisao je u prvoj četvrtini.

Šarić je susret završio sa 7 koševa i 8 skokova za 21 minutu na parketu.

Golden State Warriorsi iznenađujuće su poraženi na gostovanju kod Orlanda 103:96. Magic je do slavlja vodio Aaron Gordon s 22 poena i 15 skokova, dok prvacima nisu pomogla ni 33 koša Stephena Curryja.

Cleveland je slavio na gostovanju kod New York Knicksa 125:118 nadoknadivši minus 14 u zadnjoj četvrtini. Kevin Love zabio je 26 poena, a Jordan Clarkson i Collin Sexton svaki po 22 u susretu u kojem je Ante Žižić upisao 8 poena, 5 skokova i 2 asistencije za 26 i pol minuta igre za Cavalierse. Marija Hezonje nije bilo u sastavu Knicksa.

Houston Rocketsi slavili su kod kuće sa 121:118 protiv Miamija u susretu u kojem je briljirao James Harden s 58 poena, 10 skokova i 7 asistencija. Rocketsi su nadoknadili zaostatak od 21 poena iz treće četvrtine, a Harden je ostao tri koša kratak od izjednačavanja učinka karijere iz utakmice protiv Knicksa.