Chris Graythen/Getty Images
ZION ISPISAO POVIJEST

NAJEFIKASNIJA UTAKMICA BOJANA BOGDANOVIĆA NAKON ALL STARA Utah prekinula crni niz, savršeni šut Zupca, Bucksi razmontirali Thunder sa 47 razlike

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. veljača 2020. 09:19

Košarkaši Utah Jazza prekinuli su crni niz od četiri uzastopna poraza domaćom pobjedom protiv Washingtona 129:119.

Za Jazzere je to ujedno i prvo slavlje nakon All Star vikenda u koje je Bojan Bogdanović ugradio 21 poen. Iz igre je gađao 7-17, od čega 4-9 za tricu. Kapetanu hrvatske reprezentacije to je bila najefikasnija utakmica nakon All Star vikenda.

Donovan Mitchell s 30 poena vodio je Jazz do slavlja, dok je kod Wizardsa prednjačio Bradley Beal s 42 poena i 10 asistencija.

LA Clippersi su na domaćem parketu pregazili Denver sa 132:102, a Ivica Zubac susjelovao je u slavlju svoje momčadi sa 10 poena, 6 skokova i 1 asistencijom za 22 i pol minute na parketu. U susretu je imao savršeni šut, 3-3 iz igre i 4-4 iz slobodnih bacanja. Paul George s 24 poena vodio je ujednačenu momčad Clippersa, dok je Kawhi Leonard zabio 19.

Phoenix Darija Šarića izgubio je kod kuće od Detroita 113:111, a hrvatski košarkaš susret je završio s 11 poena, 3 skoka i 2 asistencije za 27 minuta igre. Ukupno je šutirao 5-9 iz igre. Najefikasniji igrač Sunsa bio je Devin Booker s 26 poena, dok je Pistonse vodio Derrick Rose s 31 poenom.

Milwaukee Bucksi doslovno su uništili Oklahoma City Thunder sa 133:86. U pobjedu od 47 poena razlike Giannis Antetokounmpo je za 27 minuta ugradio 32 poena, 13 skokova i 6 asistencija uz šut 13-20.

New Orleans je kod kuće pobijedio Cleveland sa 116-104, a Ante Žižić je za goste u deset minuta ostvario 4 koša, 3 skoka i 2 asistencije. Najveća rookie zvijezda 19-godišnji Zion Williamson, koji igra za New Orleans, desetu utakmicu zaredom ubacio je 20 ili više poena, a ovaj puta zaustavio se na 24 koša. Ujedno, postao je prvi tinejdžer u NBA ligi koji je na deset utakmica u nizu prešao granicu od 20 poena.

4. Portland 26 34 .433 14 1/2

5. Minnesota 17 41 .293 22 1/2