Rick Osentoski / USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

NBA VEČER BEZ HRVATA Tijesne pobjede Celticsa, Warriorsa i Spursa: Durant i Curry predvodili prvake do 16. pobjede u zadnjih sedamnaest utakmica

Piše: HinaObjavljeno: 13. veljača 2019. 10:34

Boston Celticsi su sinoć nadigrali Philadelphia 76erse 112-109 na njihovom terenu upisavši tako prvu pobjedu nakon dva poraza zaredom. Gordon Hayward je zabio 26 koševa za Boston, Al Horford 23, a Jayson Tatum 20 uz deset skokova.

Kod Philadelphije je najbolji bio Joel Embiid sa 23 poena i 14 skokova što mu je 47. double-double.

Celticsi su na početku zadnje četvrtine vodili 90-81, ali zahvaljujući Embiidu Sixersi su sedam minuta prije kraja smanjili na 92-89

Nakon što je Philadelphia izjednačila na 94-94 Jayson Tatum i Terry Rozier su zabili svaki po tricu za vodstvo Celticsa 100-94 nešto više od pet minuta prije kraja.

Embiid je najprije zabio koš, a onda realizirao jedno slobodno bacanje 2:11 minuta prije kraja i Sixersi su opet nakratko stigli u vodstvo (103-102).

Sama završnica ponudila je novo uzbuđenje. Marcus Smart zakucao je 23.9 sekunde prije kraja za vodstvo Bostona 108:104, Sixersi su se dvije sekunde prije kraja vratili na minus 3 i imali napad, ali Jimmy Butler, koji je utakmicu završio sa 22 koša, nije uspio pucati tricu za izjednačenje.

Golden State Warriorsi su kod kuće sa 115-108 bili bolji od Utah Jazza i to im je 16. pobjeda u zadnjih 17 utakmica. Kevin Durant je sa 28 koševa bio najbolji strijelac Warriorsa a slijedili su ga Stephen Curry sa 24 i Klay Thompson sa 22. Donovan Mitchell je predvodio Utah sa 25 ubačaja.

San Antonio Spursi su u Memphisu tijesno sa 108-107 pobijedili Memphis Grizzliese, a do pobjede ih je vodio LaMarcus Aldridge sa 22 poena i 11 skokova. Patty Mills je također ubacio 22 koša za pobjedu San Antonija kojom je prekinut niz od četiri poraza.

Avery Bradley je bio najučinkovitiji u redovima Memphisa sa 33 koša.

Orlando Magic je u gostima sa 118-88 pobijedio New Orleans Pelicanse, a Nikola Vučević je zabio 25 koševa uz 17 skokova za gostujuću momčad.

Atlanta Hawks su sa 117-113 svladali Los Angeles Lakerse, a do pobjede su ih vodili John Collins i Trae Young koji su zabili svaki po 22 koša.

Atlanta Hawks - Los Angeles Lakers 117-113

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 109-112

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 107-108

New Orleans Pelicans - Orlando Magic 88-118

Golden State Warriors - Utah Jazz 115-108

18. travanj 2024 08:55