Jesse Johnson-USA TODAY Sports / Reuters
SJAJNA VEČER BABE

NEZAUSTAVLJIVI BOJAN BOGDANOVIĆ NAPUNIO KOŠ MINNESOTA TIMBERWOLVESA Drugi najbolji učinak Hrvata u sezoni, Dončić novim podvigom ispisao povijest

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. studeni 2019. 09:13

Utah Jazz uzvratio je Minnesota Timberwolvesima za poraz na domaćem terenu otprije dva dana gostujućim slavljem 103:95 u utakmici u kojoj je najbolje strijelce predvodio Bojan Bogdanović.

Hrvatski reprezentativac upisao je 30 poena, što mu je druga najefikasnija utakmica sezone nakon one protiv Milwaukeeja kada je ubacio 33 poena.

Bogdanović je na parketu proveo 36 minuta i za to je vrijeme iz igre gađao 9-18, od čega 6-11 za tricu. Upisao je i 4 skoka, 3 asistencije i 1 ukradenu loptu. Drugi najbolji strijelac Jazza bio je Donovan Mitchell s 26 poena, dok je strijelce Minnesote vodio Andrew Wiggins s 22 poena.

Dallas Mavericksi pregazili su Golden State Warriorse sa 142:94, a Luka Dončić se ponovno upisao u povijesne knjige NBA lige. Upisao je drugi uzastopni triple-double ubacivši 35 poena, uz 11 asistencija i 10 skokova. Postao je tako 20-godišnji Dončić najmlađi igrač u NBA povijesti koji je stigao do drugog uzastopnog triple-doublea ubacivši zaredom najmanje 35 poena.

LA Clippers su kod kuće sa 107-104 nakon produžetaka slavili protiv Boston Celticsa, a do pobjede su ih vodili Lou Williams sa 27 ubačaja i Paul George koji je dodao 25 uz osam asistencija.

Kawhi Leonard se vratio na teren nakon pauze od tri utakmice zbog ozljede koljena i pobjedi je pridonio sa 17 koševa. Ivica Zubac je odigrao 22 minute za Clipperse i zabio pet koševa (šut iz igre 1/3) uz sedam skokova, jednu asistenciju i dva bloka. Kod Bostona najbolji je bio Jayson Tatum sa 30 koševa, dok je Marcus Smart ubacio 15.

Ova je utakmica prva u kojoj su George i Leonard igrali zajedno otkako su prešli u Clipperse u prijelaznom roku.

Miami Heat su kod kuće sa 124-100 bili bolji od Cleveland Cavaliersa, a najzaslužniji za pobjedu gostujuće momčadi bio je Duncan Robinson koji je utakmicu završio sa 29 koševa od čega je sedam trica.

Kod Clevelanda je najbolji bio Kevin Love sa 25 koševa i 13 skokova, a Ante Žižić je odigrao 15 minuta i zabio šest koševa uz tri skoka.

Milwaukee Bucks su u gostima sa 135-127 bili bolji od Atlanta Haweksa, a Giannis Antetokounmpo je sa 33 koša i 11 skokova bio najbolji pojedinac pobjedničke momčadi. To je deveti put ove sezone da je Antetokounmpo upisao 30 koševa i 10 skokova na utakmici, najviše u NBA. Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

Washington Wizards su kod kuće sa 138-132 svladali San Antonio Spurse, a do pobjede ih je vodio Bradley Beal sa 33 poena. San Antoniju je ovo sedmi poraz zaredom i to prvi put otkako je Gregg Popovich preuzeo vođenje Spursa 1996./97. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio,

NBA, rezultati:

Philadelphia 76ers - New York Knicks 109-104

Washington Wizards - San Antonio Spurs 138-132

(Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio)

Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 127-135

(Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee)

Brooklyn Nets - Charlotte Hornets 101-91

Miami Heat - Cleveland Cavaliers 124-100

8Ante Žižić je odigrao 15 minuta za Cleveland, zabio je šest koševa i upisao tri skoka)

Toronto Raptors - Orlando Magic 113-97

Dallas Mavericks - Golden State Warriors 142-94

Chicago Bulls - Detroit Pistons 109-89

Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 95-103

(Bojan Bogdanović je odigrao 36 minuta za Utah, zabio je 30 koševa i upisao četiri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu)

Denver Nuggets - Houston Rockets 105-95

LA Clippers - Boston Celtics 107-104 (produžeci)

(Ivica Zubac je odigrao 22 minute za LA Clipperse, zabio je pet koševa i upisao sedam skokova, jednu asistenciju i dva bloka)

2. Utah 9 5 .643 1 1/2

3. Minnesota 8 7 .533 3