Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports / Reuters
PLANET HRVATSKA

ODLIČNA IZDANJA HRVATSKIH KOŠARKAŠA U NBA LIGI Bojan Bogdanović najbolji u novoj pobjedi, Zubac oduševljen novim početkom: 'Ovo je sjajan start!'

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. veljača 2019. 10:07

Hrvatski košarkaši u NBA ligi Bojan Bogdanović i Ivica Zubac odradii su noćas odličan posao za svoje klubove. Bogdanović je bio najbolji strijelac Indiana Pacersa u 105:90 pobjedi nad Cleveland Cavaliersima, a Zubac je obećavajuće startao u novom klubu LA Clippersima koji su u gostima srušili Boston Celticse 123:112.

Babo se prometnuo u vođu Pacersa nakon ozljede prve klupske zvijezde Victora Oladipoa. U petoj pobjedi zaredom Bogdanović je upisao 23 poena (9 od 17 šut iz igre) te tome pridodao skok i dvije asistencije.

Prva hrvatska NBA zvijezda je u tih posljednjih pet pobjeda na prosjeku od 24 koša.

Ante Žižić je za Cleveland ubacio tri koša uz tri skoka i jednu asistenciju.

Ivica Zubac je kao startni centar debitirao u dresu Los Angeles Clippersa, koji su nevjerojatnim preokretom u drugom poluvremenu slavili sa 123-112 na gostovanju u Bostonu. Naime, Celticsi su u prvom poluvremenu imali najveću prednost od 26 koševa, a u drugo poluvrijeme su ušli sa +21. No, Clippersi su drugo poluvrijeme dobili sa 32 koša razlike (70-38), u čemu im je hrvatski centar pomogao završivši utakmicu sa 12 koševa, devet skokova i tri blokade.

Nakon susreta Zubac je ovako ocijenio svoj debi.

"Ovo je sjajan start! Uvijek je dobar osjećaj pobijedtii Celticse", napisao je Zubac na Twitteru.

Mario Hezonja je bio u početnoj postavi New Yorka te ubacio sedam koševa uz devet skokova, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu, ali Knicksi nisu izbjegli 16. uzastopni poraz. Toronto je u Madison Square Gardenu slavio sa 104-99.

NBA rezultati, 9.2.

Indiana - Cleveland 105-90

(B. Bogdanović 33:37 min, 23 k, šut 9/17, 1 s, 2 a / A. Žižić 16:32 min, 3 k, šut 1/4, 3 s, 1 a)

Boston - LA Clippers 112-123

(I. Zubac 23:08 min, 12 k, šut 5/10, 9 s, 3 bl)

New York - Toronto 99-104

(M. Hezonja 25:06 min, 7 k, šut 3/6, 9 s, 2 a, 1 ol)

Milwaukee - Orlando 83-103

Houston - Oklahoma City 112-117

Atlanta - Charlotte 120-129

Chicago - Washington 125-134