Kelvin Kuo-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

PRVA POBJEDA U NOVOJ SEZONI ZA LAKERSE, BOGDANOVIĆ NIJE ZAIGRAO ZBOG OZLJEDE Dramatična završnica u Denveru, Dončić ispisao povijest

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. listopad 2019. 10:24

U NBA ligi sinoć je bio bogat program, a do prve pobjede u novoj sezoni stigli su LA Lakersi koji su na domaćem parketu pobijedili Utah Jazz sa 95:86.

LeBron James s 32 poena, 7 skokova i 10 asistencija, te Anthony Davis s 21 poenom i 7 skokova vodili su Lakerse protiv Jazza za koje nije zaigrao Bojan Bogdanović zbog ozljede gležnja lijeve noge koju je zadobio u utvarajućoj utakmici sezone.

Donovan Mitchell s 24 poena bio je najefikasniji igrač Jazza.

Najdramatičniju utakmicu večeri odigrali su Denver i Phoenix, a slavili su na kraju domaći Nuggetsi sa 108:107 u produžetku. Nikola Jokić je s 23 poena, 14 skokova i 12 asistencija upisao 29. triple-double karijere i u toj kategoriji prestigao Michaela Jordana (28). Jamal Murray bio je najefikasniji igrač Nuggetsa sa 27 poena, dok je kod Sunsa prednjačio Kelly Oubre Jr. s 23 poena i 8 skokova. Dario Šarić upisao je 6 poena, 8 skokova i 2 asistencije za 31 i pol minutu igre uz slab šut 3-11.

Portland Marija Hezonje slavio je na gostovanju kod Sacramenta 122:112, a najveće zasluge za pobjedu idu Damianu Lillardu koji je ubacio 35 poena, te Hassanu Whitesideu koji je zabio 22 poena uz 9 skokova. Mario Hezonja odigrao je 17 i pol minuta za Trail Blazerse i u to je vrijeme upisao 5 poena, 4 skoka i 1 ukradenu loptu uz šut 2-3. Najučinkovitiji kod Kingsa bio je De'Aron Fox sa 28 poena.

Kažimo i da je Dallas sinoć slavio u New Orleansu sa 123:116, a da je Luka Dončić ostvario deveti triple-double karijere postigavši 25 poena uz 10 skokova i isto toliko asistencija. Na taj je način postao prvi igrač u povijesti lige mlađi od 21 godine koji je triple-double uspio postići u jednoj od prve dvije utakmice sezone.