Jun 7, 2019; Oakland, CA, USA; Golden State Warriors guard Stephen Curry (30) drives to the basket against Toronto Raptors forward Kawhi Leonard (2) during the third quarter in game four of the 2019 NBA Finals at Oracle Arena. Mandatory Credit: Kyle Terada-USA TODAY Sports - 12856246
Kyle Terada-USA TODAY Sports / Reuters

VELIKO NBA FINALE

SENZACIONALNI TORONTO RAPTORSI JEDNU POBJEDU UDALJENI OD PREMIJERNOG NBA NASLOVA Nezaustavljivi Leonard uništio Warriorse u trećoj četvrtini

• Sportske Novosti

• 08.06.2019. u 07:15

• Košarkaši Toronto Raptorsa jednu su pobjedu udaljeni od osvajanja svog prvog NBA naslova.

U sinoćnoj četvrtoj utakmici finalne serije Raptorsi su slavili u gostima kod Golden State Warriorsa sa 105:92 i tako poveli sa 3:1 u seriji. Raptorsima tako samo jedna pobjeda nedostaje za osvajanje premijernog NBA prstena u 24-godišnjoj klupskoj povijesti, a imat će ju priliku ostvariti u noći s ponedjeljka na utorak pred svojim navijačima.

Kawhi Leonard vodio je Toronto do novog slavlja zabivši 17 od svojih 36 poena u trećoj četvrtini, a skupio je i 12 skokova. Serge Ibaka ubacio je 20 poena, Pascal Siakam 19, a Kyle Lowry upisao je 10 poena i 7 asistencija. Raptorsi su u prvom poluvremenu zaostajali i do 11 poena razlike, a onda su u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat, zabili 37 poena i tu su dionicu dobili sa 16 poena razlike (37-21). Na početku četvrte četvrtine Toronto je imao prednost 79:67 i istu do kraja nije ispuštao.

Klay Thompson, kojim je propustio treću utakmicu finala zbog ozljede zadnje lože, vratio se u ovom susretu i predvodio je Warriorse sa 28 poena, dok je Stephen Curry dodao 27. Nije bilo dovoljno. U sastav NBA prvaka nakon oporavka od ozljede rebara vratio se i Kevon Looney, ali nije pomoglo. Hoće li Kevin Durant zaigrati u petoj utakmici NBA finala i je li se oporavio od ozljede lista, zasad još nije poznato, ali navijači Warriorsa vape za njegovim povratkom.

Zaostatak 1:3 u finalnim serijama NBA doigravanja preokrenut je tek jednom u povijesti. Uspjelo je to Cleveland Cavaliersima predvođenima LeBronom Jamesom 2016. godine upravo protiv Warriorsa. Momčad koja je vodila 3:1 u finalima osvojila je naslov u 33 od 34 slučaja.

Valja spomenuti i kako je Torontov Fred VanVleet nakon udarca laktom Shauna Livingstona ostao bez zuba i da je kasnije trebao sedam šavova.