Getty Images
HRVATI U NBA LIGI

SJAJNA VEČER DVIJE ZVIJEZDE HRVATSKE KOŠARKE Fantastični Bogdanović unatoč ozljedi 'eksplodirao' u novom klubu, Šarić iznenadio Zupca!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. listopad 2019. 09:37

Bojan Bogdanović pokazao je već u svojoj drugoj utakmici kakvo je veliko pojačanje za Utah Jazz. Hrvatski košarkaš unatoč nezaliječenoj ozljedi skočnog zgloba bio je najbolji igrač Jazza u noćašnjoj pobjedi protiv Sacramenta 113:81, sa 26 poena, najviše u obje momčadi.

Dodao je tome 4 skoka, 1 asistenciju, uz tek nešto manje od 50 posto šuta i sve to za samo 24 minute igre, unatoč načetom skočnom zglobu. Naime, ozlijedio se još u noći sa srijede na četvrtak, pa zbog otekline propustio dvoboj s Lakersima, a trener Quin Snyder odlučio mu je noćas ograničiti minutažu, sačuvati ga, ali mu i dati priliku da pokaže što može.

Bogdanović je priliku objeručke prihvatio, odmah na startu utakmice zabio je šest vezanih poena, potom i tricu s kojom su se Jazzeri odlijepili na 10 poena razlike, a sve je bilo riješeno već na poluvremenu kad je Utah otišla na 35 poena prednosti.

'Trebao bi stalno uzimati pauze ako će se vraćati ovakav', našalio se Mike Conley, koji je ovoga ljeta također došao u klub.

Prva zvijezda Jazza Donovan Mitchell ostao je u sjeni sjajnog Bogdanovićevog nastupa sa 15 poena, a 12 je dodao Conley. U redovima Kingsa, najviše su zabili Dedmon (11) i Bogdan Bogdanović sa skromnih 10 poena.

Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports
USA TODAY Sports

Vrlo dobru partiju odigrao je i Dario Šarić, i to u izravnom hrvatskom okršaju protiv Ivice Zupca. Šarićevi Sunsi na domaćem su parketu napravili iznenađenje i svladali favorizirane Clipperse 130:122, a Šarić je za 34 minute ostvario double-double (15 koševa, šut 5/8, trice 3/6, slobodna bacanja 2/4, uz deset skokova i tri asistencije), dok je Zubac u 15 minuta upisao 7 poena i pet skokova (postotak šuta iz igre 1-4).

Najbolji u redovima Phoenixa bio je Devuin Booker sa 30 koševa, dok je kod Clippersa Montrezl Harrell ubacio 28 kševa, a Kawhi Leonard 27.

Miami Heat je u produžetku sa 131-126 pobijedio Milwaukee Buckse koje je predvodio Giannis Antetoukounmpo sa 29 koševa, dok je Kris Middleton dodao 15. Dragan Bender nije ulazio u igru. Miami je do pobjede predvodio Goran Dragić sa 25 poena.

San Antonio Spurs su sa 124-122 bili bolji od Washington Wizardsa. Najbolji stijelac Spursa bio je LaMarcus Aldridge sa 27 koševa, dok je DeMar DeRozan dodao 26 uključujući i pobjednički koš. Luka Šamaninć nije ulazio u igru za Spurse.

Cleveland Cavaliers su svladali Indiana Pacerse sa 110-99, a Ante Žižić nije igrao

Večer je obilježio i Russell Westbrook koji je u pobjedi Houston Rocketsa od 126-123 nad gostujućim New Orleans Pelicansima stigao do 139. triple double učinka u karijeri. On je utakmicu završio sa 28 koševa, 10 skokova i 13 asistencija i je na drugom mjestu preskočio legendarnog Magica Johnsona po broju triple-double utakmica u povijesti. Ispred njega je samo još Oscar Robertson koji je imao čak 181 takvu utakmicu.