Kevin Jairaj-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

SJAJNA VEČER HRVATA U NBA-U! BOGDANOVIĆ SLAVIO PROTIV HEZONJE, BRILJIRALI ZUBAC I ŽIŽIĆ Dončić još jednom nevjerojatnom utakmicom ispisao povijest

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. siječanj 2019. 09:36

Dallas je sinoć slavio u gostima kod Minnesote 119:115, a još jednu nezaboravnu večer imao je Slovenac Luka Dončić koji je nevjerojatnom statistikom ispisao povijest NBA lige.

Naime, Dončič je protiv Minnesote za manje od 35 minuta postigao 29 poena uz 12 asistencija. Samo dva skoka nedostajala su mu do triple-double učinka. Što je najvažnije, čak 11 poena postigao je u odlučujućoj, posljednjoj četvrtini.

Nizko u povijesti NBA lige nije imao ovakve brojke, prije Luke ovo je za rukom pošlo još samo Jamesu i Kevinu Durantu. Ovim učinkom postao je prvi tinejdžer u povijesti najjače košarkaške lige s ovakvim brojkama na jednom meču.

Dario Šarić je odigrao 19 minuta za Minnesotu, ali je ostao bez koša. Hrvatski reprezentativac upisao je četiri skoka i jednu asistenciju.

Warriorsi su bili bolji od Bullsa 146:109, a najbolji u redovima domaćina bio je Klay Thompson koji je za 25 minuta provedenih na parketu utrpao 30 poena. Steph Curry dodao je 28.

U hrvatskom okršaju Knicksi su kod kuće poraženi od Indiane 106:121. Mario Hezonja je odigrao 30 minuta za New York, zabio 10 koševa i upisao šest skokova te dvije asistencije i pet ukradenih lopti. S druge strane Bojan Bogdanović je odigrao 26 minuta za Indianu i pritom zabio 15 koševa i upisao dva skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Cavsi su doživjeli težak poraz od Houstona 141:113, a Ante Žižić je za 24 minute za Cleveland zabio 18 koševa i upisao osam skokova te dvije ukradene lopte.

Ivica Zubac je u porazu L.A Lakersa od Utahe (113-95) odigrao 14 minuta za Los Angeles, zabio deset koševa i upisao pet skokova uz jednu asistenciju i jedan blok.