(FILES) In this file photo taken on December 23, 2019 head coach Steve Kerr of the Golden State Warriors complains about a call during their game against the Minnesota Timberwolves at Chase Center in San Francisco, California. - Golden State Warriors coach Steve Kerr was fined $25,000 by the NBA on January 8, 2020 for verbally abusing an official and not immediately leaving the court in loss at Sacramento on Monday.Kerr was assessed two technical fouls and ejected from the Warriors' 111-98 loss to the Kings with 74 seconds remaining in the second quarter. (Photo by EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP)
EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

SLUŽBENO

STIGLA 'ČESTITKA' ZA STEVE KERRA Trener Golden Statea kažnjen zbog žestokog vrijeđanja sudaca u utakmici protiv Sacramenta

• Hina

• 08.01.2020. u 21:03

• Trener američke profesionalne košarkaške NBA momčadi Golden State Warriorsa Steve Kerr kažnjen je sa 25,000 dolara zbog vrijeđanja suca nakon što je isključen krajem prvog poluvremena utakmice protiv Sacramento Kingsa u ponedjeljak, objavila je NBA liga.

U utakmici koja je završila 111-98 pobjedom Kingsa Kerr je 1:14 minuta prije kraja prvog poluvremena dobio dvije tehničke pogreške te je isključen iz utakmice zbog protestiranja jer su suci priznali jedan koš domaćih iako je prije njega napravljen prekršaj.

Kerr se nije smirio već je nastavio vrijeđati suce te je proteklo dosta vremena prije no što je napustio dvoranu.

Za Kerra, koji vodi Warriorse od 2014. godine, ovo je treće isključenje.

U prvih pet sezona otkako je na klupi Warriorsa Kerr je svaki put stizao do velikog finala, 2015., 2016. i 2018. je osvajao naslov, no zbog ozljeda najboljih igrača ove sezone je momčad na omjeru pobjeda i poraza 9-29 te se nalazi na posljednjem mjestu Zapadne konferencije.