Streeter Lecka Getty Images
NBA LIGA

VELIKA VEČER DARIJA ŠARIĆA Sjajna predstava hrvatske zvijezde, Bender zaigrao u Parizu, prvi triple-double u karijeri Kawhija Leonarda

Piše: HinaObjavljeno: 25. siječanj 2020. 11:16

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je u pobjedi Phoenix Sunsa nad San Antonio Spursima konačno dobro odigrao, zabio je 20 koševa, dok je Ivica Zubac pobjedi LA Clippersa pridonio sa samo četiri koša.

Phoenix Suns su sa 103-99 u gostima svladali San Antonio Spurse, a Šarić je odigrao 34 minute i u tom vremenu ubacio 20 koševa uz šut iz igre 9/13, trice 2/4 te dodao tome četiri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Devin Booker je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 35 koševa i 10 asistencija. To je šesti Bookerov double-double ove sezone i njegova 18. utakmica sezone s najmanje 30 koševa.

Sunsi su imali prednost od šest koševa na početku zadnje četvrtine i tu prednost nisu ispustili do kraja. San Antonio je došao pet puta na samo koš zaostatka u zadnjih 12 minuta, ali nije uspio ni izjednačiti ni povesti. DeMar DeRozan je predvodio Spurse sa 30 koševa, a Luka Šamanić nije ulazio u igru.

Milwaukee Bucksi su sa 116-103 nadigrali Charlotte Hornetse u utakmici igranoj u Parizu. Giannis Antetokounmpo je utakmicu završio sa 30 koševa, 16 skokova i šest asistencija. Nakon što su momčadi bile izjednačene prve tri četvrtine, Bucksi su se odvojili zahvaljujući seriji 11-2. Eric Bledsoe je dodao 20 koševa za Buckse, a Dragan Bender je odigrao šest minuta bez pogodaka, ali je upisao dva skoka, jednu asistenciju i jedan blok. Najbolji strijelac Charlotte i utakmice bio je Malik Monk koji je upisao 31 poen.

Los Angeles Clippers su sa 122-117 u gostima nadigrali Miami Heat, a Kawhi Leonard je bio najzaslužiji za pobjedu gostujuće momčadi sa 33 koša, od čega je 17 ubacio u ključnoj trećoj četvrtini. Osim toga upisao je i 10 skokova i deset asistencija za svoj prvi triple-double u karijeri. Ivica Zubac je u 19 minuta na terenu zabio četiri koša uz loš šut iz igre 2/7 te dodao tome osam skokova, dvije asistencije i jedan blok. Ovo je tek drugu domaći poraz za Miami u 22 utakmice.

4. Portland 19 27 .413 13

5. Minnesota 15 30 .333 16 1/2