David Richard-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. listopad 2018. 10:16

Zapažene uloge odigrali su hrvatski košarkaši u sinoćnjim NBA utakmicama.

U gostujućem porazu Indiane od Minnesote 91:101 Bojan Bogdanović je s 20 postignutih koševa podijelio epitet najboljeg strijelca susreta. Isto kao i on zabio mu je suigrač Victor Oladipo i Jimmy Butler iz Minnesote. Kapetan hrvatske košarkaške reprezentacije na parketu je proveo 35 minuta, a iz igre je gađao 8-12, od čega 4-5 za tricu. Upisao je i pet skokova.

Ukupno najkorisniji igrač Minnesote bio je Karl-Anthony Towns s 15 poena i 15 skokova.

New York Knicksi Marija Hezonje poraženi su na gostovanju kod Milwaukee Bucksa 124:113. Hezonja je ušao s klupe i za 30 minuta igre ubacio je 18 poena (šut iz igre 8-16, trica 2-5), uz 4 skoka i 3 asistencije. Buckse su do slavlja vodili Giannis Antetkounmpo s 31 poenom i 15 skokova, te Khris Middleton s 30 poena i 7 skokova.

Phoenix Sunsi Dragana Bendera izgubili su u gostima kod prvaka Golden State Warriorsa 123:103, a hrvatski košarkaš odigrao je samo 2 minute i pritom upisao 1 skok. Prvake su do slavlja vodili Stephen Curry s 29 poena i Kevin Durant s 22. Curry je 15 poena zabio u trećoj četvrtini.

Ludu utakmicu punu poena odigrali su u Staples Centeru LA Lakersi i San Antonio Spursi. Slavili su Spursi 143:142 nakon produžetka.

Lakersi su tricom LeBrona Jamesa 2.4 sekunde prije isteka vremena uspjeli izboriti produžetak, no, u produžetku se James iz junaka prometnuo u tragičara. Naime, pri vodstvu Lakersa 142-141 na 12.8 sekundi prije kraja produžetka najveća košarkaška zvijezda današnjice promašila je oba slobodna bacanja i dala priliku gostima da dođu do pobjede. Spursi su to iskoristili, a pobjednički koš postigao je Patty Mills koji je završio dvoboj sa 12 poena.

Kyle Kuzma s 37 poena i LeBron James s 32 poena, 8 skokova i 14 asistencija vodili su Lakerse, ali nije bilo dovoljno. Ivica Zubac nije se upisao među strijelce za 4 minute igre, a ubilježio je 1 skok i 1 blokadu.LaMarcus Aldridge s 37 poena i 10 skokova, te DeMar DeRozan s 32 poena, 8 skokova i 14 asistencija bili su najbolji igrači Spursa.

Lakersi su bez pobjede u tri odigrane utakmice u novoj sezoni.