Getty Images
VELIČANSTVEN NASTUP

Piše: HinaObjavljeno: 09. studeni 2019. 10:02

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović zabio je tricu na zvuk sirene za kraj utakmice kojom je osigurao pobjedu od 103-100 Utah Jazzu nad gostujućim Milwaukee Bucksima, a osim toga je bio najbolji pojedinac pobjedničke momčadi.

Bogdanović je u 38 minuta na terenu zabio 33 koša (šut iz igre 9/19, trice 5/10) i upisao pet skokova. Za Jazz je ovo druga pobjeda zaredom, a Bucksi, koji su zaostajali 22 koša u prvom poluvremenu i na odmor otišli s 20 koševa zaostatka, upisali su prvi poraz nakon četiri pobjede.

U zadnjih 90 sekundi utakmice Utah je ispustio prednost od osam koševa. Eric Bledsoe je zabio prva četiri koša u seriji Milwaukeeja prije polaganja Sterlinga Browna kojima su Bucks došli na 100-98. Bogdanović je tada promašio tricu, a Rudyju Gobertu je sviran prekršaj. Khris Middleton tada pogađa oba slobodna bacanja za 100-100 osam sekundi prije kraja. Nakon timeouta za Jazz, Joe Ingles je dodao loptu Bogdanoviću koji puca preko Middletonovih ruku i pogađa za pobjedu.

Donovan Mitchell je dodao 19 koševa za Utah, a Mike Conley 20, dok je Rudy Gobert ugrabio 17 skokova. Giannis Antetokounmpo je bio najbolji pojedinac kod Milwaukeeja, utakmicu je završio sa 30 koševa, do čega je 28 zabio u drugom poluvremenu. Tomu je pridodao 13 skokova. Middleton je ubacio 26 koševa uz 11 skokova.

Bogdanovićevu tricu za pobjedu pogledajte OVDJE.

Damian Lillard je sinoć postao prvi igrač NBA ove sezone koji je na jednoj utakmici zabio 60 koševa, ali to nije bilo dovoljno njegovim Portland Trail Blazersima od kojih su sa 119-115 bolji bili gostujući Brooklyn Nets. Prošle sezone se tri puta dogodilo da su NBA igrači zabili 60 koševa na jednoj utakmici. James Harden je dva puta upisao 61 koš, a Kemba Walker je zabio 60 za Charlotte Hornetse.

Brooklyn, koji je vodio prvih 40 minuta utakmice, predvodili su Spencer Dinwiddie i Kyrie Irving koji su zajedno ubacili deset trica. Dinwiddie je utakmicu završio sa 34 koša, a Irving je dodao 33.

Mario Hezonja je odigrao 20 minuta za Portland i u tom je vremenu ubacio šest koševa (šut iz igre 2/9, trice 0/3) uz devet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

New York Knicks su u gostima svladali Dallas Maverickse sa 106-102, a do pobjede ih je predvodio Marcus Morris sa 29 koševa. Mavericksima nije pomogao ni Luka Dončić koji je utakmicu završio s triple-double učinkom - uz 38 koševa upisao je 14 skokova i deset asistencija.

Denver Nuggets su sa 100-97 pobijedili Philadelphia 76erse nadoknadivši zaostatak od čak 21 koš. Do pobjede ih je predvodio Nikola Jokić sa 26 koševa, uključujući i pogodak 2,2 sekunde prije kraja.

LA Lakersi su kod kuće sa 95-80 bili bolji od Miami Heata. Anthony Davis je za sedmu pobjedu svoje momčadi ubacio 26 koševa uz osam skokova, a LeBron James 25 koševa. Kod Miamija je najbolji bio Jimmy Butler sa 22 ubačaja.

Minnesota Timberwolves su slavili sa 125-119 nad Golden State Warriorsima nakon produžetaka, a Andrew Wiggins je pobjedi pridonio sa 40 koševa. U redovima Golden Statea najbolji je bio D'Angelo Russell sa 52 koša.

18. travanj 2024 13:50