Dario Šarić
 Bill Streicher / USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 29. ožujak 2018. 09:54

Philadelphia 76ers noćas su protiv New York Knicksa došli do osme pobjede u nizu rezultatom 118-101. Nakon što se Sixersima ozlijedio prvi igrač momčadi Joel Embiid, na kojeg je glavom nes(p)retno naletio njegov suigrač Markelle Fultz, odgovornost je na sebe preuzeo Dario Šarić.

Šibenčanin je tako za 36 minuta na parketu odigrao jednu od najboljih utakmica karijere, postigavši 26 poena (šut iz igre 9/19, trica 2/5, slobodna bacanja 6/6) uz čak 14 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte. Kad je Dario bio na parketu Sixersi su ubilježili razliku od +13 u odnosu na Knickse.

Uz Šarića, kod domaćih su se istaknuli i JJ Redick s 21 poenom te Ben Simmons s 13 poena, 10 asistencija i 8 skokova, no navijače Sixersa može zabrinuti ozljeda Joela Embiida koji je zbog morao napustiti utakmicu na samom početku druge četvrtine. Iz kluba su objavili kako je ustanovljeno da Embiid nije zadobio potres mozga te kako nema nikakvih prijeloma, no zasad nije poznato hoće li moći nastupiti u sljedećim utakmicama.

Kod slabašnih Knicksa najefikasniji su bili Michael Beasley s 22 poena i Enes Kanter sa 17 koševa i 14 skokova.

Momčadi iz Philadelphije, koja je već osigurala nastup u doigravanju, ovo je bila osma pobjeda u nizu po čemu trenutno zaostaju samo za vodećom momčadi lige Houston Rocketsima koji ih imaju 10. Ukupno je Phila ove sezone došla da 44 pobjede (i 30 poraza) što im je najbolji skor još od sezone 2002/2003.

Odličnu utakmicu odigrao je i Mario Hezonja koji je u 111-104 porazu Orlanda od Brooklyna za 36 minuta na parketu ubacio 23 poena (šut iz igre 7/16, trica 2/6, slobodna bacanja 5/5), kojima je dodao 7 skokova, 3 asistencije i jednu ukradenu loptu.

Hezonja je bio drugi strijelac Orlanda, iza Crnogorca Nikole Vučevića koji je utakmicu završio sa 24 poena i 15 skokova, dok je u sastavu Brooklyna čak sedam igrača postiglo dvoznamenkast broj poena, a najbolji je bio D'Angelo Russell sa 16 poena i 12 asistencija.

Aktualni doprvaci Cavaliersi zadržali su treće mjesto na Istoku zahvaljujući 118-105 gostujućoj pobjedi protiv Charlotte Hornetsa, a ponovno je briljirao njihov najbolji igrač LeBron James. On je predvodio Cavse s 41 poenom, 10 skokova i 8 asistencija, a ovo mu je bila 866. uzastopna utakmica u ligaškom dijelu sezone u kojoj je postigao dvoznamenkast broj poena čime je izjednačio rekord Michaela Jordana. Posljednji put James nije stigao do barem 10 poena 5. siječnja 2007. godine, a priliku da postane samostalni lider u ovoj statističkoj kategoriji imat će u petak kada će Cavsi ugostiti New Orleans Pelicanse.

Jordan je svoj niz od 866 utakmica zaredom u kojima je postigao dvoznamenkast broj koševa započeo 25. ožujka 1986., a završio 26. prosinca 2001. U međuvremenu je dva puta odlazio u mirovinu. Treći na toj listi je Kareem Abdul-Jabbar koji je u 787 utakmica zaredom od prosinca 1977. do prosinca 1987. postizao barem 10 koševa u utakmici.

U sastavu Hornetsa Kemba Walker postigao je 21 poen, a Dwight Howard je dodao 19 uz 10 skokova. Mladi hrvatski centar u sastavu Clevelanda Ante Toni Žižić dobio je simboličnu minutažu, za jednu minutu provedenu u igri ostvario je jednu asistenciju.

Monstruoznu partiju u srijedu pružio je Karl-Anthony Towns koji je u 126-114 domaćoj pobjedi Timberwolvesa protiv Hawksa postigao čak 56 poena uz 15 skokova.

24. travanj 2024 22:27