Bill Streicher-USA TODAY Sports / Reuters
NBA DOIGRAVANJE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. travanj 2018. 10:23

Na NBA parketima sinoć su odigrane dvije utakmice doigravanja.

Philadelphia 76ersi Darija Šarića poraženi su kod kuće od Miamija 103:113, dok su Golden State Warriorsi na domaćem parketu pobijedili San Antonio Spurse 116:101.

Miami je pobjedom izjednačio rezultat u seriji na 1:1. Zanimljivo je da su 76ersi dobili tri četvrtine, ali drugu je dionicu Heat dobio sa 34-13 i to je na kraju bilo presudno.

Šarić je odigrao vrlo dobru utakmicu. Upisao je 23 poena, 9 skokova, 3 asistencije, 4 ukradene lopte i 1 blokadu za 36 minuta igre uz šut 8-21. Jedini efikasniji igrač 76ersa bio je Ben Simmons s 24 poena. No, s druge strane je imao raspoloženog Dwyanea Wadea koji je 15 od svojih 28 poena ubacio u drugoj četvrtini. Goran Dragić dodao je 20 poena, a James Johnson 18 poena.

Aktualni prvaci nisu dopustili iznenađenje protiv Spursa i vode u seriji 2:0. Kevin Durant zabio je 32 koša, Klay Thomson 31, od čega 16 u zadnjoj četvrtini i Warriorsi su otišli do nove pobjede. LaMarcus Aldridge upisao je 34 poena uz 12 skokova za Spurse, dok je Patty Mills upisao 21 poen. Nije bilo dovoljno.

17. travanj 2024 01:39