Erik Williams-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. veljača 2018. 09:29

Nakon pauze zbog All Star vikenda NBA-ovci su se vratili utakmicama u regularnom dijelu sezone. Sinoć ih je odigrano šest, a nastupila su dvojica Hrvata.

Dario Šarić i njegovi Philadelphia 76ersi slavili su u gostima kod Chicago Bullsa 116:115, a hrvatski reprezentativac je upisao 13 koševa, 8 skokova i 2 asistencije za 32 minute igre. Na parketu je proveo 32 minute, a iz igre je šutirao 5-11. Junak 76ersa bio je Ben Simmons s 32 poena, 7 skokova i 11 asistencija, a ubacio je i pobjedničke koševe iz slobodnih bacanja 5.6 sekundi prije kraja.

Najbolji kod Bullsa bio je Bobby Portis s 38 poena i 8 skokova.

Orlando Marija Hezonje izgubio je kod kuće od New Yorka 120:113, a hrvatski igrač je susret završio s 15 poena, 4 skoka i 2 asistencije za 27 minuta na parketu uz šut iz igre 7-15. Knickse je vodio Trey Burke s 26 poena, dok je kod Orlanda Evan Fournier ubacio 25 poena.

Cleveland Cavaliersi izgubili su kod kuće od Washingtona 103:110, a nije domaćinima pomogla ni izvrsna partija LeBrona Jamesa koji je susret okončao s 32 poena, 9 skokova i 8 asistencija uz 72.2% šuta iz igre. Ujednačene Wizardse, kod kojih su petorica zabili dvoznamenkasti broj koševa, vodio je Bradley Beal s 18 poena i 9 asistencija.

NBA, rezultati:

Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 111-96

Orlando Magic - New York Knicks 113-120

(Mario Hezonja je odigrao 27 minuta za Orlando, zabio je 15 koševa i upisao četiri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte)

Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 115-116

(Dario Šarić je odigrao 32 minute za Philadlephiju, zabio je 13 koševa i upisao je osam skokova te dvije asistencije)

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 103-110

(Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland)

Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder 107-110

Golden State Warriors - L. A. Clippers 134-127

25. travanj 2024 08:57