David Richard-USA TODAY Sports / Reuters
SLAVIO I ŠARIĆ

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. studeni 2018. 10:00

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića sinoć su slavili na gostovanju kod Utah Jazza sa super uvjerljivih 121:88.

Ujednačenu momčad Pacersa u kojoj sus edmorica igrača zabila dvoznamenkasti broj koševa vodio je Doug McDermott s 21 poenom. Među dvoznamenkastim igračima bio je i kapetan hrvatske reprezentacije koji je za 32 minute igre ubacio 15 poena (šut iz igre 5-9), a pridodao je 5 skokova i 4 asistencije. Najefikasniji kod Utaha s 13 poena i 8 skokova bio je Derrick Favors.

Minnesota Darija Šarića slavila je u gostima kod Clevelanda Ante Žižića sa 102:95. Timberwolvese je do slavlja vodio Karl-Anthony Towns sa 21 poenom i 10 skokova, dok je Šarić susret završio s 9 poena (šut iz igre 4-10) i 6 skokova za 18 minuta na parketu. Kod Cavaliersa je najefikasniji bio Kyle Korver s 22 poena, dok je Žižić u 4 minute igre upisao 2 skoka.

Golden State Warriorsi su kod kuće savladali Orlando Magic 116:110 nošeni na krilima Kevina Duranta koji je upisao čak 49 poena i pridodao 9 asistencija.

Sjajnu pomoć imao je u Klayu Thompsonu koji je ubacio 29 poena. Kod Orlanda su najbolji bili Nikola Vučević s 30 poena i 12 skokova, te Terrence Ross s 28 poena.

Najnapetiju utakmicu odigrali su sinoć Houston i Washington, a slavili su domaći Wizardsi sa 135-131 nakon produžetaka. Rocketsima nisu pomogla ni 54 koša Jamesa Hardena.

John Wall je zabio 36 koševa uz 11 asistencija za Washington, a Bradley Beal je ubacio 32 i Wizardsi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 17 koševa iz prvog dijela utakmice.

Washington je produžetak započeo serijom od 8-1 , a Rocketsi su im se u tom dijelu utakmice približili najviše na tri poena razlike.

NBA liga, rezultati:

Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 110-107

Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves 95-102

(Ante Žižić je za Cleveland odigrao četiri minute, bez pogodaka, upisao je dva skoka; Dario Šarić je za Minnesotu odigrao 18 minuta, zabio je devet koševa i upisao šest skokova))

Washington Wizards - Houston Rockets 135-131 (produžetak)

Chicago Bulls - San Antonio Spurs 107-108

New Orleans Pelicans - Boston Celtics 107-124

Utah Jazz - Indiana Pacers 88-121

(Bojan Bogdanović je odigrao 32 minute za Indianu, zabio je 15 koševa i upisao pet skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu)

Golden State Warriors - Orlando Magic 116-110

26. travanj 2024 07:48