Apr 15, 2018; Cleveland, OH, USA; Indiana Pacers forward Bojan Bogdanovic (44) reacts in the fourth quarter against the Cleveland Cavaliers in game one of the first round of the 2018 NBA Playoffs at Quicken Loans Arena. Mandatory Credit: David Richard-USA TODAY Sports - 10787582
David Richard-USA TODAY Sports / Reuters

SLAVIO I ŠARIĆ

• Sportske Novosti

• 27.11.2018. u 09:00

• Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića sinoć su slavili na gostovanju kod Utah Jazza sa super uvjerljivih 121:88.

Ujednačenu momčad Pacersa u kojoj sus edmorica igrača zabila dvoznamenkasti broj koševa vodio je Doug McDermott s 21 poenom. Među dvoznamenkastim igračima bio je i kapetan hrvatske reprezentacije koji je za 32 minute igre ubacio 15 poena (šut iz igre 5-9), a pridodao je 5 skokova i 4 asistencije. Najefikasniji kod Utaha s 13 poena i 8 skokova bio je Derrick Favors.

Minnesota Darija Šarića slavila je u gostima kod Clevelanda Ante Žižića sa 102:95. Timberwolvese je do slavlja vodio Karl-Anthony Towns sa 21 poenom i 10 skokova, dok je Šarić susret završio s 9 poena (šut iz igre 4-10) i 6 skokova za 18 minuta na parketu. Kod Cavaliersa je najefikasniji bio Kyle Korver s 22 poena, dok je Žižić u 4 minute igre upisao 2 skoka.

Golden State Warriorsi su kod kuće savladali Orlando Magic 116:110 nošeni na krilima Kevina Duranta koji je upisao čak 49 poena i pridodao 9 asistencija.

Sjajnu pomoć imao je u Klayu Thompsonu koji je ubacio 29 poena. Kod Orlanda su najbolji bili Nikola Vučević s 30 poena i 12 skokova, te Terrence Ross s 28 poena.

Najnapetiju utakmicu odigrali su sinoć Houston i Washington, a slavili su domaći Wizardsi sa 135-131 nakon produžetaka. Rocketsima nisu pomogla ni 54 koša Jamesa Hardena.

John Wall je zabio 36 koševa uz 11 asistencija za Washington, a Bradley Beal je ubacio 32 i Wizardsi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 17 koševa iz prvog dijela utakmice.

Washington je produžetak započeo serijom od 8-1 , a Rocketsi su im se u tom dijelu utakmice približili najviše na tri poena razlike.

NBA liga, rezultati:

Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks           110-107

Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves   95-102

(Ante Žižić je za Cleveland odigrao četiri minute, bez pogodaka, upisao je dva skoka; Dario Šarić je za Minnesotu odigrao 18 minuta, zabio je devet koševa i upisao šest skokova))

Washington Wizards - Houston Rockets          135-131 (produžetak)

Chicago Bulls - San Antonio Spurs             107-108

New Orleans Pelicans - Boston Celtics         107-124

Utah Jazz - Indiana Pacers                     88-121

(Bojan Bogdanović je odigrao 32 minute za Indianu, zabio je 15 koševa i upisao pet skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu)

Golden State Warriors - Orlando Magic         116-110