Benny Sieu-USA TODAY Sports
NBA LIGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. prosinac 2016. 10:38

Orlando Magic sinoć je nakon dva produžetka pobijedio Miami Heat sa 136-130. Nikola Vučević je bio najučinkovitiji kod Magica s 26 poena i 12 skokova, Francuz Evan Fournier također je zabio 26, Elfrid Payton 22, a Serge Ibaka je dodao 20 poena.

Mario Hezonja i Damjan Rudež nisu igrali za Orlando kojem je ovo treća pobjeda nad Miamijem u zadnjih 19 susreta. Heat su predvodili Tyler Johnson i Hassan Whiteside s 32 poena, kojima je Whiteside dodao i 15 skokova.

Orlando je osigurao produžetak poenom Sergea Ibake u zadnjoj sekundi, a Miami je pak ispustio vodstvo od pet razlike u zadnjoj minuti regularnog dijela te prednost od četiri koša u zadnjih 40 sekundi prvog produžetka.

Philadelphia 76ersi Darija Šarića su i sinoć poraženi - New Orleans Pelicansi su ih pobijedili sa 108-93 i tako im nanijeli već 21. poraz u 28 utakmica od početka prvenstva.

Anthony Davis bio je najbolji strijelac utakmice, zabivši 31 koš uz 16 skokova za Pelicanse. Kod 76ersa najviše je zabio Ersan Ilyasova, 14 koševa, a Gerald Henderson je ubacio 13. Dario Šarić, opet žrtva petorke u kojoj igraju Okafor i Embiid, je odigrao malih 15 minuta i u tom je razdoblju zabio dva koša, ugrabio tri skoka i upisao tri asistencije te jednu ukradenu loptu.

Ni Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića sinoć nisu došli do pobjede u Torontu, gdje su ih sa 116-104 pobijedili Rapotorsi. Kyle Lowry je za pobjedu domaćina zabio 23 koša, Norman Powell je dodao 21 i Toronto Raptorsi (20-8) su nanijeli deseti uzastopni poraz u gostima za Brooklyn. Toronto nije gubio ni u jednom trenutku utakmice i jednom je čak imao prednost od 23 koša.

Rondae Hollis-Jefferson je predvodio Netse (7-20) s 19 koševa, šest skokova i tri asistencije. Bojan Bogdanović, jedini igrač Netsa koji je započeo svih 27 utakmica ove sezone, u 18 minuta je ubacio pet koševa i upisao dvije asistencije. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 23 minuta i uz pet koševa upisao je 11 skokova i četiri asistencije.

Od Los Angeles Lakersa bolji su bili Charlotte Hornetsi sa 117-113. Hornetsi u uspjeli nadoknaditi zaostatak od 19 koševa i pobijediti, a predvodio ih je Kemba Walker s 28 poena i 10 asistencija.

Kod Lakersa je najbolji bio Jordan Clarkson koji je ubacio 25 koševa, dok je Nick Young dodao 24 - Ivica Zubac je odigrao dvije minute i upisao samo jedan skok.

LeBron James je za pobjedu Cleveland Cavaliersa od 112-108 nad Milwaukee Bucksima zabio 34 koša i tako se popeo na osmo mjesto strijelaca u povijesti NBA lige, preskočivši Mosesa Malonea (27,409 koševa).

------------------------------------

NBA liga, rezultati:

Miami Heat - Orlando Magic 130-136 (2 produžetka)

New York Knicks - Indiana Pacers 118-111

Philadelphia 76ers - New Orleans Pelicans 93-108

Charlotte Hornets - Los Angeles Lakers 117-113

Toronto Raptors - Brooklyn Nets 116-104

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 108-114 (produžetak)

Memphis Grizzlies - Boston Celtics 109-112 (produžetak)

4. Denver 12 17 .414 6

5. Minnesota 8 19 .296 9