Steve Mitchell-USA TODAY Sports
 USA TODAY Sports
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 15. siječanj 2018. 11:48

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su sinoć sa 120-97 bili bolji od Phoenix Sunsa Dragana Bendera.

Pacersi su otvorili niz od pet gostovanja visokom pobjedom, a sve je počelo u prvoj četvrtini u kojoj je Victor Oladipo zabio 11 koševa zaredom za prednost Indiane od deset koševa. Oladipo je utakmicu završio na 17 koševa.

Bojan Bogdanović je odigrao 21 minutu za Indianu i u tom je vremenu zabio 14 koševa (šut iz igre 4/10, trice 2/5), a najbolji strijelac Indiane bio je Darren Collison sa 19 poena.

Pacersi su bili sjajni u napadu, imali su šut iz igre 54 posto. Na poluvremenu su vodili 64-44, a u trećoj četvrtini su nadigrali Phoenix sa 32-22 za vodstvo od 96-66 na početku zadnjeg dijela utakmice. Obrana Indiane je ograničila Sunse na 31.7 posto šuta.

Sunse je predvodio rookie Josh Jackson sa 21 pogotkom. Bender je imao lošu šutersku večer, u 30 minuta nije zabio ni jedan koš (šut iz igre 0/7, trice 0/5) i ugrabio je pet skokova.

Unatoč porazu Tyson Chandler će imati razloga zapamtiti ovu utakmicu koju je završio sa devet pogodaka i 14 skokova zahvaljujući čemu je postao 40. igrač u povijesti NBA koji je prešao granicu od 10.000 skokova.

REZULTATI:

Miami Heat - Milwaukee Bucks 97-79

New York Knicks - New Orleans Pelicans 118-123 (produžetak)

Phoenix Suns - Indiana Pacers 97-120

(Dragan Bender je odigrao 30 minuta za Phoenix, bez pogodaka, ugrabio je pet skokova; Bojan Bogdanović je igrao 21 minutu za Indianu, zabio je 14 koševa))

Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 120-103

25. travanj 2024 11:31