USA TODAY Sports
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 23. siječanj 2018. 09:10

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić ubacio je 22 koša uz 10 skokova i dvije asistencije te bio najbolji igrač Philadelphije na gostovanju kod Memphisa, na kojem su 76ersi poraženi sa 105-101, iako su u 36. minuti imali 15 koševa prednosti.

Šariću je ovo bila 23. uzastopna utakmica u kojoj je zabio dvoznamenkasti broj koševa, što mu je novi osobni NBA rekord.

Dragan Bender je ponovno bio u početnoj postavi Phoenixa te za 28 minuta postigao sedam koševa uz tri skoka i dvije asistencije, a Sunsi su poraženi u Milwaukeeju sa 109-105.

Domaću momčad vodio je Joe Prunty, dosadašnji pomoćnik Jasona Kidda, kojeg je vodstvo kluba odlučilo otpustiti nakon tri i pol godine suradnje tijekom kojih su Bucksi dvaput izborili mjesto u doigravanju.

Najuzbudljiviji rasplet vidjeli su navijači New Orleansa koji je u dva produžetka svladao Chicago sa 132-128. Bullsi su na isteku osnovnog dijela utakmice imali priliku za pobjedu, ali je Justin Holiday pogodio dva od tri slobodna bacanja te odveo utakmicu u prvi produžetak. Na kraju prvog produžetka napad za pobjedu promašila je domaća momčad, ali je propušteno nadoknadila u drugom produžetku. Pelicanse je do pobjede predvodio DeMarcus Cousins sa 44 koša, 24 skoka i 10 asistencija.

U osam utakmica odigranih u noći s ponedjeljka na utorak jedinu gostujuću pobjedu ostvarila je Minnesota koja je slavila sa 126-118 kod Los Angeles Clippersa. Najveće zasluge za taj trijumf pripadaju Andrewu Wigginsu koji je postigao 40 koševa. Clippersima nije pomogao ni "triple-double" učinak Blakea Griffina sa 32 koša, 12 skokova i 12 asistencija.