Screenshot
ŽIŽIĆU OPET NI MINUTE

Piše: HinaObjavljeno: 09. prosinac 2017. 11:08

Košarkaši Indiane na svom su terenu svladali Cleveland sa 106-102 i na taj način prekinuli niz Cavaliersa od 13 uzastopnih pobjeda. Ponajbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je za 35 minuta postigao 10 koševa, uz dva skoka i jednu asistenciju.

Pacerse je do pobjede predvodio Victor Oladipo sa 33 koša, osam skokova i pet asistencija. Kod Clevelanda je najbolji bio LeBron James sa 29 poena, 10 skokova i osam asistencija. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Orlando je na svom parketu poražen od Denvera sa 89-103. Po 21 koš za Magic postigli su Jonathon Simmons i Nikola Vučević koji je imao i 17 skokova, dok je naš Mario Hezonja za 10 minuta ubacio dva koša uz jedan skok i asistenciju. Strijelce Denvera predvodio je Kenneth Faried sa 20 poena i 10 skokova.

Ginobili donio pobjedu Spursima nad Bostonom

Argentinac Manu Ginobili postigao je pobjedničku tricu u domaćem slavlju košarkaša San Antonija 105-102 nad vodećom momčadi lige Boston Celticsima, kojima nije pomoglo ni 36 koševa Kyrieja Irvinga.

Ginobili je postigao 11 poena, ali su dvije trice 40-godišnjeg Argentinca bitno utjecale na konačan rezultat. Prvu je postigao sa sirenom na kraju prvog poluvremena za prvo vodstvo San Antonija na utakmici (56-55), a drugu pri rezultatu 102-102 pet sekundi prije isteka vremena. Boston je imao napad za produžetak, Irving je izborio dobru poziciju za šut, ali je lopta iscurila iz obruča.

Strijelce San Antonija predvodio je LaMarcus Aldridge sa 27 koševa i 10 skokova, a 'double-double' učinak imao je i Pau Gasol sa 14 poena i 11 skokova. Uz 36 koševa Irvinga kod Celticsa je najbolji bio novak Jayson Tatum sa 20 koševa i osam skokova.

Iako su bez svog kapetana Stephena Curryja, Golden State Warriorsi nastavljaju nizati pobjede, ponajviše zahvaljujući Kevinu Durantu koji je drugu utakmicu zaredom bio uvjerljivo najbolji igrač prvaka. Šestu uzastopnu pobjedu Warriorsi su ostvarili svladavši kao gosti Detroit sa 102-98, a Durant je postigao svoj ovosezonski rekord od 36 koševa uz 10 skokova, sedam asistencija i čak pet blokada.

No, trebao je pomoć i suigrača, a najvažniji od njih bio je Klay Thompson koji je na pet sekundi prije kraja pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 102-98. Thompson je završio sa 21 košem, pet asistencija i četiri skoka. Kod Pistonsa, koji su doživjeli peti uzastopni poraz, najbolji je bio Avery Bradley sa 25 koševa.

Jedna od tri momčadi koja je sinoć slavila na domaćem parketu bili su Millwaukee Bucksi. Svladali su Dallas sa 109-102 za što zasluge idu na tri adrese. Khris Middleton je pogodio pet trica i završio utakmicu sa 31 košem. Giannis Antetokounmpo je ubacio 27, a Eric Bledsoe 24 poena. Wesley Matthews je bio najbolji igrač Dallasa sa 29 koševa.

Milwaukee - Dallas 109-102

New Orleans - Sacramento 109-116 (produžetak)

Charlotte - Chicago 111-119 (produžetak)

Sjeverozapadna divizija

1. Minnesota 15 11 .577 -