Will Barton, Bojan Bogdanović i Gary Harris
 Isaiah J. Downing / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 09. ožujak 2017. 08:53

U bogatoj NBA večeri u kojoj se igralo 11 utakmica, Washington Wizardsi došli su do nove pobjede, druge na nizu gostovanja kod momčadi Zapadne konferencije. Wizardsi su u Denveru svladali ozljedama i bolestima znatno oslabljene Nuggetse (nisu igrali Jokić, Gallinari i Faried) rezultatom 123-113, ali su još jednom olako propustili veliko vodstvo (plus 23 u trećoj četvrtini) i osigurali pobjedu tek u zadnjim minutama utakmice.

Tradicionalno sjajan bio je John Wall koji je zabio 30 poena (šut iz igre 12/19, trica 2/5, slobodna 4/5) uz 10 asistencija, Bradley Beal ubacio je 23 poena (šut iz igre 9/15), a odličnu večer imao je i Otto Porter koji je uz 22 poena (šut iz igre 10/15) imao i 4 ukradene lopte. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nije ponovio sjajnu večer protiv Sunsa, ali je za 22 minute ubacio solidnih 10 poena (šut iz igre 4/10, trica 0/2, slobodna bacanja 2/2) uz 2 skoka, asistenciju i ukradenu loptu.

Kod Nuggetsa su najbolji bili Gary Harris s 26 poena, Wilson Chandler s 21 i Mason Plumlee s 19 koševa, 10 skokova i 5 dodavanja.

Domaću pobjedu izborila je i momčad Magica koja je u Orlandu svladala Bullse 98-91, a drugim triple-doubleom u nizu istaknuo se play Elfrid Payton koji je uz 22 poena (šut iz igre 8/12) imao impresivnih 14 skokova i 14 asistencija.

- Nastojim pomoći u igri kako god možemo. Ukradi loptu, uhvati skok, dodaj nekome da ga pokreneš. Znam da jednom kad suigrače krene i obranu će igrati žešće - rekao je Payton nakon utakmice karijere.

Uz Paytona, kod Magica je najbolji bio Fournier s 20 poena i 9 skokova, naš Mario Hezonja je za 19 minuta imao relativno skroman učinak od 2 poena (šut iz igre 1/7, trica 0/5), 5 skokova i jednog dodavanja, a Damjan Rudež ni večeras nije ulazio u igru. Kod Bullsa je pak najbolji bio Jimmy Butler s 21 košem i 9 asistencija, koji nije imao preveliku pomoć u svojim suigračima.

Da su Warriorsi druga momčad bez Kevina Duranta, pokazalo se u domaćem 99-86 porazu od Celticsa, koji je prekinuo niz od deset uzastopnih pobjeda momčadi iz Oaklanda u svojoj Oracle areni.

Goste je očekivano predvodio Isaiah Thomas s 25 poena, odličnu dionicu s klupe je imao Kelly Olynyk koji je iz samo 9 šuteva zabio 17 poena, imao 5 skokova, 5 asista i 3 ukradene lopte, dok je Avery Bradley uz 12 poena imao i 6 skokova. Kod Warriorsa je još jednom zakazao šut za tricu Curryja i Thompsona - Splash Brothersi jučer su pogodili tek 3 od 17 pokušaja iza linije za tri poena (Steph 2/9, Klay 2/8). Na kraju je Curry zabio 23 poena uz 6 asista i 5 skokova, Thompson 25 poena uz 6 skokova, dovoljno samo za egal u prvoj polovici zadnje četvrtini prije nego su Celticsi četiri minute prije kraja serijom 15-0 odmarširali prema pobjedi.

Jučer su se iskazali i San Antonio Spursi koji su bez Leonarda i Aldridgea nadoknadili minus 26 iz druge četvrtine i na kraju pobijedili Kingse 114-104 pred svojim navijačima. Spursima je ovo bila deveta pobjeda u nizu i 50. u sezoni, što im je uspjelo, pazite ovo, 18. puta u nizu (rekord NBA lige, čisto ako ste sumnjali).

Najbolji strijelac domaće momčadi bio je veteran Manu Ginobili koji je s klupe zabio 19 poena, uz 5 asista, 4 skoka i 3 ukradene lopte. S klupe je briljirao i Patty Mills sa 17 poena i 10 asistencija u samo 26 minuta, dok je u petorci David Lee ubacio 18 poena uz 10 skokova. Kod Sacramenta, koji izgleda još dugo vremena neće imati pobjedničku momčad (najviše zahvaljujući gazdi Viveku Ranadiveu, a posredno i GM-u Vladi Divcu) najviše je ubacio Tyreke Evans, 23 poena.

20. travanj 2024 04:06