Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 24. ožujak 2018. 11:03

Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac Indiana Pacersa koji su sinoć sa 109-104 svladali Los Angeles Clipperse, dok su u dvoboju Cleveland Cavaliersa Ante Žižića i Phoenix Sunsa slavikli Cavsi sa 120-95.

Bogdanović je u 33 minute na terenu zabio 28 koševa (šut iz igre 12/18, trice 3/6) i upisao pet skokova i tri asistencije. Victor Oladipo je dodao 18 koševa, a Taddeus Young 16.

Kod Clippersa najbolji je bio Lou Williams sa 27 poena i deset asistencija. Harris je ubacio 18 koševa, a Jordan 14 i 11 skokova.

Nakon ove pobjede Indiani (42-31) je potrebna još jedna ili poraz Pistonsa da osigural nastup u doigravanju. To se može dogoditi već u subotu ako Detroit izgubi od Chicago Bullsa, a ako ne, onda Pacersi mogu sami riješiti stvar pobjedom nad Miamijem u nedjelju na svom terenu.

Treća momčad Istoka Cleveland Cavaliersi nisu imali puno problema sa zadnjim na Zapadu Phoenix Sunsima koje su svladali sa 120-95. Cavaliers su imali prednost od 17 koševa na poluvremenu koju nisu ispuštali do kraja.

LeBron James je bio najučinkovitiji igrač utakmice sa 27 koševa, šest skokova i devet asistencija, a

Kevin Love je dodao 20 koševa. Žižić je odigrao pet minuta za Cavse i zabio četiri koša (šut iz igre 2/2) te tome dodao dva skoka.

Sunse su predvodili Troy Daniels sa 20 i Marquese Chriss sa 19 koševa. Bender je u 28 minuta upisao dva koša (šut iz igre 1/4, trice 0/3), tri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Golden State Warriors su sa 106-94 bili bolji od Atlanta Hawksa, no ova pobjeda će im ostaviti gorak okus jer je Stephen Curry, koji se upravo oporavio od ozljede gležnja, ozlijedio koljeno u sudaru sa suigračem JaValeom McGeejem u trećoj četvrtini.

Prve su pretrage pokazle da je Curry istegnuo lijevi medijalni kolateralni ligament.

Do ozljede je Curry, koji je zbog ozljede gležnja propustio šest utakmica, zabio 29 koševa, a Nick Young je dodao 24.

NBA, rezultati:

Indiana Pacers - Los Angeles Clippers 109-104

(Bojan Bogdanović je igrao 33 minute za Indianu, zabio je 28 koševa i upisao pet skokova te tri asistencije)

Washington Wizards - Denver Nuggets 100-108

Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns 120-95

(Ante Žižić je odigrao pet minuta za Cleveland, zabio je četiri koša i upisao dva skoka; Dragan Bender je igrao 28 minuta za Phoenix, zabio je dva koša i upisao tri skoka, jednu asistenciju i dvije urkadene lopte)

New York Knicks - Minnesota Timberwolves 104-108

Toronto Raptors - Brooklyn Nets 116-112

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 105-118

Oklahoma City Thunder - Miami Heat 105-99

San Antonio Spurs - Utah Jazz 124-120 (produžetak)

Portland Trail Blazers - Boston Celtics 100-105

Golden State Warriors - Atlanta Hawks 106-94

16. travanj 2024 18:23