Profimedia, Press Association
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 16. ožujak 2018. 08:59

Philadelphia 76ers u četvrtak su na gostovanju kod New York Knicksa došli do 37. pobjede sezone, rezultatom 118-110. Time su Sixersi učvrstili svoju šestu poziciju na Istoku, a ujedno došli i na samo jednu pobjedu od kumulativnog broja pobjeda koje su skupili u prethodne dvije sezone (10 u 15/16, 28 u 16/17).

Momčad iz Phile do pobjede je došla sjajnom igrom u zadnjoj četvrtini koju su dobili 35-19 i tako preokrenuli tijek utakmice. Očekivano, Sixerse je predvodio nezaustavljivi Joel Embiid s 29 poena, 10 skokova i 4 asistencije, a Ben Simmons je s 13 poena, 12 dodavanja i 10 skokova ubilježio već osmi triple double sezone. Ako se gleda samo rookie sezone, ispred njega je jedino veliki Oscar Robertson koji je 60/61 imao čak 26 triple double utakmica. Simmons je sinoć postao i tek treći igrač iza Robertsona i Magica Johnsona koji je u prvoj NBA sezoni imao više od 1000 poena, 500 skokova i 500 asistencija.

Odličan je bio i Dario Šarić koji je za 28 minuta na parketu zabio 21 poena (šut iz igre 7/13, trica 4/8, slobodna bacanja 3/4) i uhvatio čak 12 skokova uz po jedno dodavanje i ukradenu loptu. Šibenčanin je bio i jedan od ključnih igrača u preokretu Sixersa te je 2 minute prije kraja utakmice zabio tricu za nedostižno 113-106 vodstvo svoje momčadi. Odličnu večer petorke Sixersa upotpunili su i J.J. Redick s 18 poena i Robert Covington s 15 poena.

Kod Knicka je uvjerljivo najbolji bio Michael Beasley koji je zabio 24 poena uz 13 skokova i 7 asistencija.

Bojan Bogdanović je sa skromnih šest koševa i lošim šutom od 1/10 sudjelovao u domaćem porazu Indiane 99-106 protiv Toronta, vodeće momčadi Istočne konferencije NBA lige. Bila je ovo druga loša šuterska večer Bogdanovića u nizu i valja se nadati da Bojan neće ponovno upasti u duži neefikasni period poput onog u doigravanju prošle godine.

Portland je pred svojim navijačima svladao Cleveland sa 113-105, a Ante Žižić je za goste igrao šest minuta te za to vrijeme podijelio dvije blokade. Osim po 11. uzastopnoj pobjedi Blazersa, večer će se pamtiti i po brutalnom zakucavanju LeBrona Jamesa koji je u prvoj četvrtini "zalijepio na poster" bosanskog centra Jusufa Nurkića.

James je utakmicu završio s 35 poena 14 skokova i 6 asistencija, ali to nije bilo dovoljno protiv 'vrućih' Blazersa za koje je C.J. McCollum ubacio 29 poena, a Damian Lillard je zabio 24 poena uz 9 asistencija. Jusuf Nurkić je utakmicu zaključio sa 7 poena i 10 skokova za samo 19 minuta na parketu.

Dragan Bender je u uvjerljivom porazu 116-88 na gostovanju Phoenixa kod Utah Jazza sudjelovao sa sedam koševa, šest skokova i dvije asistencije.

Sjajnu večer sinoć je imao srbijanski centar Nikola Jokić koji je u 120-113 domaćoj pobjedi Nuggetsa protiv Pistonsa ubacio 23 poena uz 12 skokova, 10 asistencija i po tri blokade i ukradene lopte. Jokiću je ovo bio već osmi triple-double sezone i 14. u karijeri.