David Butler II-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. ožujak 2018. 09:35

Na NBA parketima sinoć su nastupila dvojica Hrvata.

Orlando Marija Hezonje kod kuće je izgubio od Toronto Raptorsa 86:93, a hrvatski košarkaš upisao je 8 koševa i 4 skoka za 18 minuta na parketu i šut iz igre 4-12. Najefikasniji igrač Raptorsa bio je Kyle Lowry s 25 poena, kojima je pridodao i 8 asistencija, dok je kod Orlanda najviše ubacio Shelvin Mack - 17 poena.

Phoenix Dragana Bendera kod kuće je izgubio od Detroita 115:88, a hrvatski košarkaš je upisao 9 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Na parketu je proveo 30 minuta, a iz igre je gađao 4-13, od čega 1-8 za tricu.

Pistonse je do slavlja vodio Blake Griffin s 26 poena, 9 skokova i 10 asistencija.

Neizvjesno je bilo u Bostonu gdje su domaći Celticsi slavili protiv Oklahoma City Thundera 100:99 košem Marcusa Morrisa 1.2 sekunde prije kraja. Jayson Tatum s 23 koša i 11 skokova, te Morris s 21 košem vodili su Celticse, dok je kod Thundera najbolji s 24 poena i 13 skokova bio Paul George.

Atlanta Hawksi zaustavili su pobjedničku seriju Utah Jazza na brojci 9. Sinoć su slavili u Salt Lake Cityju 99:94 na krilima nezaustavljivog Dennisa Schrödera koji je ubacio rekordnih u karijeri 41 poen, od čega 17 u posljednjoj četvrtini. Hawksima je to bila prva pobjeda nakon šest uzastopnih poraza.

NBA, rezultati:

Orlando Magic - Toronto Raptors 86-93

(Mario Hezonja je odigrao 18 minuta za Orlando, zabio je osam koševa i upisao četiri skoka, jednu urkadenu loptu u jedan blok)

Boston Celtics - Oklahoma City Thunder 100-99

Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 123-109

New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks 115-105

Utah Jazz - Atlanta Hawks 94-99

Phoenix Suns - Detroit Pistons 88-115

(Dragan Bender je odigrao 30 minuta za Phoenix, zabio je devet koševa i upisao šest skokova, tri asistencije i dva bloka)

Portland Trail Blazers - Houston Rockets 111-115

27. travanj 2024 00:52