David Banks-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. prosinac 2017. 10:23

Na NBA parketima sinoć su zaigrala trojica Hrvata - Bojan Bogdanović, Dragan Bender i Ivica Zubac.

Indiana je poražena na gostovanju kod Chicago Bullsa 119:107, a Bogdanović je odigrao slabu utakmicu. Za 33 minute igre upisao je tek 7 poena, uz 4 skoka, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu uz šut iz igre 2-10.

Lauri Markkanen s učinkom karijere od 32 poena vodio je Bullse, dok je kod Pacersa najučinkovitiji bio Darren Collison s 30 poena.

Phoenix je slavio na gostovanju kod Sacramenta 111:101, a Bender je u pobjedu ugradio 9 poena, 2 skoka i 3 asistencije za 19 minuta na parketu. Iz igre je gađao 3-6, od čega 3-5 za tricu. Devin Booker junak je Sunsa u ovom susretu budući je 12 od svojih 26 poena ukupno zabio u posljednjih pet minuta.

U gradskom derbiju Los Angelesa Clippersi su pobijedili Lakerse 121:106 u povratničkoj utakmici Blakea Griffina po oporavku od ozljede lijevog koljena. Griffin je prethodno propustio 14 utakmica, a Lakersima je utrpao 24 koša, uz 6 skokova i 6 asistencija. Najbolji kod Lakersa bio je Jordan Clarkson s 20 poena i 8 asistencija, dok je Zubac za poraženi sastav odigrao tek jednu minutu.

U večeri u kojoj su gostujuće momčadi ostvarile šest pobjeda, a domaćini samo tri, veliko iznenađenje napravili su Charlotte Hornetsi pobijedivši u Oaklandu aktualne prvake Golden State Warriorse sa 111-100.

Dwight Howard s 29 poena, 13 skokova i 7 asistencija vodio je Hornetse, dok je kod Warriorsa najbolji s 27 poena bio Kevin Durant.