Dragan Bender, Steph Curry i Devin Booker
 Mark J. Rebilas / USA Today Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 27. studeni 2017. 10:55

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, a od hrvatskih košarkaša na terene je istrčao samo Dragan Bender čiji su Phoenix Suns poraženi u Minneapolisu.

Od Sunsa su sa 119-108 bolji bili Minnesota Timberwolves koje je do pobjede predvodio Karl-Anthony Towns sa 32 pogotka i 12 skokova. Jimmy Butler je ubacio 25 koševa, a Andrew Wiggins 21 za Minnesotu.

Kod Sunsa, koji su igrali bez svog najboljeg igrača Devina Bookera, najučinkovitiji je bio Mike James koji je utakmicu završio sa 26 pogodaka. T.J. Warren je dodao 18 koševa, a Bender je u 21 minutu na terenu zabio devet koševa (šut iz igre 3/4) od čega su sve bile trice i tome je dodao jednu ukradenu loptu.

Minnesota je rano stvorila prednost i u drugoj četrvtini vodi sa 14 koševa nakon čega joj se Suns, zahvaljujući osam koševa Jamesa, približavaju na samo četiri razlike. Treću četvrtinu započinje serijom od 22-11 na što Phoenix nije mogao naći odgovor do kraja utakmice.

U drugoj utakmici igranoj sinoć Miami Heat je sa 100-93 pobijedio Chicago Bullse.

Slovenac Goran Dragić je za pobjedu Heata zabio 24 koša, Wayne Ellington je dodao 19, James Johnson 15 uz sedam skokova i šest asistencija, a Hassan Whiteside 11 koševa i 10 skokova.

Jerian Grant je predvodio Chicago sa 24 pogotka.

Brooklyn Nets su sinoć prekinuli niz od tri poraza, svladavši u gostima Memhis Grizzliese sa 98-88.

Do pobjede ih je vodio DeMarre Carroll koji je postigao 24 pogotka, a Trevor Booker je dodao 16 uz 11 skokova.

Kod Memphisa su najbolji bili Marc Gasol i Tyreke Evans sa po 18 pogodaka svaki.

Nakon što su momčadi na poluvremenu bile izjednačene na 47-47, Nets su otvorili drugo poluvrijeme serijom 22-6 i u tom dijelu utakmice vode sa čak 19 koševa.

U trećoj četvrtini Nets pogađaju pet trica zahvaljujući čemu su nadigrali Memphis sa 32-18 i u zadnju četvrtinu ušli s vodstvom od 79-65.

23. travanj 2024 18:42