Bojan Bogdanović
 David Banks / USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 20. siječanj 2018. 10:35

Košarkaši Indiane poraženi su na gostovanju kod Los Angeles Lakersa sa 99-86, a Bojan Bogdanović je u porazu Pacersa sudjelovao sa 11 koševa, šest skokova, jednom asistencijom i dvije osvojene lopte, dok je Dragan Bender ponovno bio u početnoj petorci Phoenixa koji je slavio u gostima kod Denvera sa 108-100, a naš košarkaš ubacio tri koša uz osam skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

U Los Angelesu je za Lakerse briljirao bek Jordan Clarkson koji je sa 33 koša ostao dva poena od osobnog rekorda, a posebno raspoložen bio je u posljednjoj četvrtini u kojoj je uabcio 16 od 25 koševa svoje momčadi. Osim toga, Clarkson je za 33 minute podijelijelio sedam asistencija i imao sedam skokova.

Indiana je dobro odigrala samo prvu četvrtinu nakon koje su gosti vodili 25-18. No, već u drugoj četvrtini Lakersi su preokrenuli dvoboj i već na poluvremenu imali +8 (47-39). Indiana se sredinom treće četvrtine uspjela primaknuti, ali su u završnici utakmice Lakersi na krilima Clarkson došli do uvjerljive pobjede.

Najbolji kod Pacersa bio je Victor Oladipo sa 25 koševa, pet skokova i četiri asistencije. Iako je doživjela dva uzastopna poraza, Indiana još uvijek drži sedmo mjesto u Istočnoj konferenciji.

Veliku pobjedu ostvario je Phoenix na gostovanju u Denveru, a petu utakmicu zaredom svoje mjesto u početnoj petorci Sunsa imao je Dragan Bender. Pogodio je jednu tricu iz dva pokušaja, a sa osam skokova je bio drugi skakač momčadi. Phoenix su do pobjede predvodili Devin Booker sa 30 koševa, pet skokova i pet asistencija te T. J. Warren sa 25 poena. Kod Denvera je najbolji strijelac sa 30 koševa bio Jamal Murray, a Nikola Jokić je spojio 14 poena, 17 skokova i pet asistencija.

Phoenix je s učinkom 17-29 na 11. mjestu Zapadne konferencije, ali prilično daleko od mjesta u doigravanju, dok je Denver prvi ispod crte. Nuggetsi su trenutačno deveti s učinkom 23-23 i imaju dva poraza više od sedmog New Orleansa (23-21) i osmoplasiranih LA Clippersa (23-21).

Najizjednačnija je bila utakmica Toronta i San Antonija u Air Canada Centeru, gdje je domaća momčad slavila sa 86-83. Utakmica je odlučena u posljednjoj minuti nakon što je Patty Mills promašio tricu kod vodstva Raptorsa 82-76, a Kyle Lowry na isteku napada pogodio 'floater' sa pet metara za 84-76.

Lowry je sa 24 koša bio prvi strijelac Toronta. DeMar DeRozan je ubacio 21 koš uz sedam skokova i šest asistencija, a Litavac Jonas Valančiunas je postigao 15 poena i imao 11 skokova. 'Double-double' učinak imao je i centar Spursa LaMarcus Aldrige sa 17 koševa i 14 skokova, dok je Pau Gasol imao 15 poena i devet skokova.

Toronto (31-13) je stigao do 31. pobjede u sezoni i čvrsto drži drugo mjesto na Istoku, a vodeći Boston (34-12) bježi Raptorsima za tri pobjede. San Antonio (30-17) je treći na Zapadu, iza vodeće momčadi NBA lige Golden Statea (37-9) i Houstona (31-12).

21. travanj 2024 15:52