Brian Spurlock-USA TODAY Sports / Reuters
NAB LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 12. ožujak 2018. 08:47

Da ste prije početka sezone prosječnom NBA fanu rekli da će Indiana Pacersi ući u playoff, sumnjičavo bi vas gledao. Da ste mu/joj rekli da će 15 utakmica prije kraja regularnog dijela biti na trećem mjestu Istočne konferencije, ispred Cleveland Cavaliersa, vjerojatno bi vam se nasmijao u lice.

No, nakon dramatične 99-97 pobjede Pacersa u gostima protiv Celticsa, poredak na tablici je upravo takav. Zahvaljujući sjajnoj trećoj četvrtini, i prvom dijelu četvrte, Pacersi su iz TD Gardena otišli s 39. pobjedom sezone, jednom više od Cavsa koji su noćas izgubili u gostima kod Lakersa.

Očekivano, najbolji igrač Indiane bio je Victor Oladipo s 27 poena, 4 asistencije i po 3 skoka i ukradene lopte, dok je Myles Turner ubacio 19 poena uz 10 skokova. Bojan Bogdanović je za 29 minuta na parketu bio treći strijelac momčadi s 14 postignutih poena (šut iz igre 4/7, trica 4/5, slobodna bacanja 2/2), po 3 skoka i dodavanja te jednom blokadom. Mostarac je time nastavio sjajnu igru u ožujku (nakon jednako sjajne veljače) u kojem je do jučerašnje utakmice prosječno zabijao 19,4 poena (53,7 posto šut iz igre, trica 50 posto) uz 3,8 skoka, 2 asista i 1,6 ukradenih lopti.

Kod poraženih Celticsa, koji su igrali bez Ala Horforda i kojima se prije poluvremena ozlijedio Kyrie Irving, najbolji je bio Marcus Smart s 20 poena, 8 asista, 7 skokova i 4 ukradene lopte, dok je rookie Jason Tatum dodao 19 poena.

Za razliku od Pacersa, Cavsi se nisu dobro proveli na gostovanju, budući da su ih Lakersi u Staples centru svladali 127-113. Waltonovu momčad predvodio je sjajni Julius Randle s 36 poena (šut iz igre 14/18, slobodna 8/10), 14 skokova i 7 dodavanja, a Kentavious Caldwell-Pope i Isaiah Thomas su dodali po 20 poena svaki. Naš Ivica Zubac proveo je samo 6 minuta na parketu i ukrao dvije lopte i uhvatio jedan skok.

Zato je na drugoj strani osjetno bolji bio Ante Žižić koji je izvrsno iskoristio 20 povjerenih mu minuta za 15 poena (šutu iz igre 7/9, slobodna 1/2), 7 skokova i 2 blokade. Najbolji u redovima Cavsa bio je LeBron James s 24 poena, 10 skokova i 7 asistencija, dok je atletični Larry Nance Jr. zabio 16 poena uz 8 skokova. Osim suhe statistike iz utakmice valja izdvojiti i majstorsko dodavanje Jamesa, s varkom i bez gledanja, za zakucavanje Žižića.

Philadelphia 76ersi su bez previše muke sredili Netse u gostima rezultatom 120-97 te i dalje drže šesto mjesto na Istoku. U vrlo balansiranoj momčad Sixersa čak 8 igrača zabilo je dvoznamenkasti broj poena, a predvodio ih je Joel Embiid s 21 poenom i 8 skokova. Robert Covington ubacio je 19 poena, a Dario Šarić (šut iz igre 8/11, trica 2/4, slobodna 0/1) je za samo 24 minute ubacio 18 poena uz 6 skokova, 3 dodavanja, 2 blokade i jednom ukradenom loptom. U redovima Netsa raspoložen je bio tek D'Angelo Russell s 26 poena i 4 asista.

Golden State Warriorsi tek su drugi put ove sezone pretrpjeli drugi uzastopni poraz, nakon što su u nedjelju bolji od njih bili Minnesota Timberwolvesi sa 109-103. Bila je to druga utakmica zaredom u kojoj su Warriorsi bili bez Stephena Curryja, a to se pogotovo osjetilo u samoj završnici. Nakon što je Kevin Durant tricom smanjio na 104-103, prvaci u posljednje dvije minute više nisu postigli niti jedan poen. Veliku priliku da preuzmu vodstvo propustili su u sljedećem napadu kada je Draymond Green oduzeo loptu Nemanji Bjelici, no potom se u protunapadu odlučio za dodavanje Klayu Thompsonu na tricu umjesto da sam završava akciju. Thompson je promašio, a Warriorsi nisu dobili novu priliku jer je stvar u svoje ruke uzeo Karl-Anthony Towns, najbolji igrač Wolvesa prvo je pogodio težak šut iz okreta za 106-103, a onda je 35 sekundi prije kraja nakon skoka u napadu popravio vlastiti promašaj i zabio za 108-103.

Towns je utakmicu okončao sa 31 poenom uz 16 skokova, 23 poena je za pobjednike dodao Andrew Wiggins, dok su kod prvaka najbolji bili Durant sa 39 i Thompson sa 21 poenom. Wolvesi su s omjerom 39-29 sada peti na Zapadu, dok su Warriorsi sa 51-16 druga momčad Zapada.

Houston Rocketsi postali su prva momčad na Zapadu koja je i teoretski osigurala doigravanje, oni su u nedjelju uvjerljivo sa 105-82 kao gosti nadigrali Dallas Maverickse. Eric Gordon s 26 poena i Chris Paul sa 24 poena i 12 asistencija bili najbolji kod Rocketsa, dok je Dwight Powell postigao 20 poena za Mavse. Rocketsi sada imaju 52-14 i sada imaju utakmicu i pol prednosti u odnosu na Warriorse.

Toronto Raptorsi upisali su osmu pobjedu zaredom svladavši kao gosti New York Knickse sa 132-106 te sada imaju tri i pol utakmice prednosti na vrhu Istoka u odnosu na Celticse. Čak sedam igrača Raptorsa postiglo je dvoznamenkast broj poena, a najefikasniji je bio Jonas Valančiunas sa 17 poenai 9 skokova, dok je kod slabih Knicksa najbolji bio Tim Hardaway Jr. s 25 koševa.

19. travanj 2024 09:14