Damir Krajac / CROPIX
ABA LIGA

TEŽAK PORAZ CEDEVITE U PODGORICI Prvaci Hrvatske potpuno se raspali u zadnjoj četvrtini i upropastili veliku priliku za plasman u finale!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. travanj 2018. 22:44

Zagrebačka Cedevita nije uspjela stići do svog petog finala ABA lige. Budućnost iz Podgorice iskoristila je prednost domaćeg terena i u odlučujućoj utakmici slavila sa 72-57 (11-17, 17-15, 17-14, 27-11).

Dobro je hrvatski prvak krenuo u borbu za finale. Vodili su Zagrepčani šest razlike na kraju prve četvrtine, da bi ta prednost nastavila rasti i u prvoj polovici druge kada odlaze na +11, ali onda se bude domaćini i do kraja četvrtine smanjuju na samo četiri poena zaostatka.

U trećoj se Cedevita ponovno na trenutak diže i odlazi na +8, ali sami kraj tog dijela u potpunosti pripada Crnogorcima koji košem u posljednjoj sekundi stižu na samo -1. Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu, jer od tada pa nadalje Budućnost započinje svoj marš prema finalnoj utakmici.

Kako je utakmica odmicala tako je prednost domaćina uglavnom rasla do konačnog rezultata.

Kod domaćina su najviše koševa postigli Popović (14), Ivanović (13) i Landry (11), dok je kod Cedevite jedino Roko Leni Ukić (12) bio iznad deset postignutih koševa.

19. travanj 2024 05:28