Bill Streicher / USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

Piše: Ivan ZrinjskiObjavljeno: 07. ožujak 2017. 09:28

U vrlo bogatoj NBA večeri u kojoj se odigralo čak 11 utakmica (ogled Blazersa i Minnesote je odgođen) Philadelphia 76ersi upisali su novi poraz, peti u zadnjih šest utakmica, 19. u svojoj dvorani i jubilarni 40. ove sezone (imaju i 23 pobjede).

Osakaćeni ozljedama (Embiid, Simmons, Okafor, Splitter) i tradeovima (Noel u Dallas, Ilaysova u Hawkse da bi se, logično, napravilo mjesta za Šarića) Sixersima toliko fale igrači da im je liga dopustila potpisati Shawna Longa na ugovor od deset dana kako bi popunili roster. Takvu Philu je zahuktala momčad Bucksa, koja je itekako živa u borbi za playoff, bez problema pobijedila sa 112-98, uz napomenu da je utakmica bila riješena i prije zadnje četvrtine u koju su gosti ušli s 23 poena razlike.

Buckse je do pobjede vodio GiannisThe Greek FreakAntetokounmpo s 24 poena, 8 skokova, 5 asista, 3 blokade (od kojih je jednom efektno počistio šut Šarića) i 2 ukradene lopte, dok je drugi strijelac gostiju bio Tony Snell s 21 poenom. Kris Middleton je dodao 13 poena, 8 asista i 5 skokova, dok je Šarićev konkurent u borbi za naslov novaka godine, Malcom Brogdon, uz samo jedan promašaj iz igre zabio 13 poena i uhvatio 5 skokova.

- Trenutno igramo svoju najbolju košarku. Svi igraju čvrsto, igramo momčadski i ciljamo ulazak u doigravanje – rekao je Giannis nakon utakmice. Momčadi iz Milwaukeeja ovo je treća pobjeda u nizu i sedma u zadnjih deset utakmica, a trenutno se nalaze na desetom mjestu Istoka, s dvije pobjede manje i porazom viška u odnosu na sedme Pistonse i osme Bullse.

U redovima Sixersa najbolji strijelac bio je Justin Anderson s 19 poena, Robert Covington dodao je 15, a naš Dario Šarić je za 33 minute imao vrlo solidnih 14 poena (uz loš šut od 5/15 iz igre, trica 1/5, slobodna 3/4), 8 skokova, 6 asistencija, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte.

- Imamo jedno pet, šest ozlijeđenih igrača i ušli smo u utakmicu s minus 17 i nakon toga pokušali pobijediti. Mislim da to nije moguće – rekao je Šarić nakon poraza.

Utakmicu večeri sinoć su pak odigrali Houston Rocketsi i San Antonio Spursi. U teksaškom derbiju druge i treće najbolje momčadi lige Spursi su slavili sa 112-110 pred svojim navijačima, a pobjedu im je ponovo donio fenomenalni Kawhi Leonard koji je 25 sekundi prije kraja prvo zabio tricu za 110-108, u sljedećem napadu blokirao polaganje Hardena i potom iznudio prekršaj i realizirao oba slobodna bacanja.

Leonard je ukupno zabio 39 poena (uz vrlo efikasni šut od 12/18 iz igre, trica 4/5, slobodna 11/11), od čega 17 u zadnjoj čevrtini, uz 6 skokova, 5 asista, dvije blokade i ukradenu loptu. Ovo mu je čevrta utakmicu u nizu u kojoj je išao preko 30 poena, osma u zadnjih 11 i 23. u cijeloj sezoni, uz tradicionalno elitnu obranu. Ovakvim igrama Kawhijev „case“ za MVP-a sezone je sve jači, čak i pokraj ludih sezona Hardena i Westbrooka.

Osim Leonarda, u osmoj pobjedi Spursa u nizu Tony Parker je dodao 19 poena, a LaMarcus Aldridge 15. Momčad Rocketsa predvodio je spomenuti Harden s 39 poena (šut iz igre 13/20, trica 6/9, slobodna 7/8) i 12 asistencija, ali i 7 izgubljenih lopti. Trevor Ariza dodao je 13 poena uz 7 skokova, Clint Capella je zabio 12 poena plus 9 skokova.

New York Knicksi izborili su 26. pobjedu sezone svladavši Orlando Magic sa 113-105 u gostima. Čak sedam igrača Knicksa postiglo je 10 ili više poena, a predvodio ih je Courtney Lee s 20 poena. Porzingis je ubacio 14 poena uz 7 skokova, dok je sve bolji rookie Willy Hernangomez također zabio 14 poena, uz 8 skokova i 3 dodavanja. U redovima Magica Evena Fournier je postigao 25 poena, Elfird Payton ubilježio je triple-double s 16 poena, 11 skokova i 10 asista, a Dubrovčanin Mario Hezonja je za 15 minuta ubacio 8 poena (šut iz igre 3/6, trica 0/1, slobodna 2/3) uz tri skoka i po jednu ukradenu loptu i blokadu. Damjan Rudež je za 4 minute na parketu promašio jedan šut i imao jedno dodavanje.

Do vrijedne pobjede u borbi za playoff sinoć su stigli i igrači Miami Heata koji su u gostima svladali Cavse 106-98. Iako su za prvake igrali i LeBron James (30 poena, 17 skokova, 6 asista) i Kyrie Irving (32 poena), nitko drugi iz momčadi Cavsa nije ubacio više od 10 poena, što su gosti, za koje je Waiters zabio 29 poena, a Dragić 21, znali iskoristiti. Nažalost, u svojoj prvoj utakmici za Cleveland Andrew Bogut je slomio nogu niti minutu nakon što je ušao u igru.

19. travanj 2024 00:31