Jure Miskovic / CROPIX
ZA PRIVREMENI SKOK NA 2. MJESTO

VISOKA POBJEDA CEDEVITE NA GOSTOVANJU U MAKEDONIJI Odlična utakmica Ukića i Amerikanca Cherryja

Piše: HinaObjavljeno: 03. ožujak 2018. 20:51

Košarkaši Cedevite stigli su u subotu do svoje 16. pobjede u ovoj sezoni ABA lige svladavši na gostovanju u Skoplju MZT sa 85-64 (15-13, 26-18, 16-17, 28-16).

Cedevita je na poluvremenu imala 10 koševa prednosti (41-31), a igrači Jure Zdovca utakmicu su prelomili u prve tri minute posljednje četvrtine, kada su sa +9 otišli na 16 poena razlike (66-50). Na četiri minute prije završetka Cedevita je došla i do okruglih +20 (78-58), da bi završila sa 21 košem prednosti (85-64).

Will Cherry je sa 20 koševa i četiri asistencije bio najbolji igrač Cedevite. Kapetan Roko Ukić je ubacio 15 poena, a Demetris Nichols 12. Najbolji strijelac MZT-a bio je Spasojević sa 13 koševa, a hrvatski centar Jure Lalić je ubacio 12 poena uz devet skokova.

Cedevita je privremeno zasjela na drugo mjesto ljestvice s učinkom 16-5, iza vodeće Crvene zvezde koja ima 17-3. Treća je Budućnost sa 16-4, a četvrti Mornar sa 12-8. MZT je zadnji s učinkom 3-18 i sljedeće godine neće imati pravo igranja u ABA ligi.

Poznato je da će Crvena zvezda, Budućnost, Cedevita i Mornar igrati i u polufinalu. Mornar će u nedjelju (21 sat) gostovati u Zagrebu kod Cibone, dok Budućnost gostuje kod Partizana (19 sati). U ponedjeljak će Zadar ugostiti Megu Bemax (21 sat), a Igokea biti domaćin Crvenoj zvezdi (18 sati).

Cedevita u posljednjem kolu dočekuje Partizan (10.3.), a do drugog mjesta i prednosti domaćeg terena u polufinalnoj seriji može samo uz pobjedu u tom dvoboju i uz poraze Budućnosti u preostala dva nastupa, kod Partizana u nedjelju i protiv FMP-a na svom terenu, 12. ožujka.

Budućnost, pak, ima priliku završiti osnovni dio sezone i na prvom mjestu, uz uvjet da u posljednje dvije utakmice ostvari pobjedu više od trenutačno vodeće Crvene zvezde koja će u ponedjeljak gostovati kod Igokee, a tjedan dana poslije (12.3.) ugostiti Cibonu.