Richard Mackson-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

ZUBAC SOLIDAN U VAŽNOJ POBJEDI L.A CLIPPERSA, WILLIAMS UTRPAO 40 POENA Anti Žižiću skromna minutaža i učinak u porazu Cleveland Cavaliersa

Piše: HinaObjavljeno: 09. ožujak 2019. 11:35

Košarkaši Los Angeles Clippersa napravili su novi korak ka plasmanu u doigravanje NBA lige 118-110 pobjedom na svom parketu protiv Oklahoma City Thundera, a hrvatski centar Ivica Zubac je u taj uspjeh ugradio 14 koševa (šut za dva 6-8, slobodna bacanja 2-6), sedam skokova, dvije blokade i po jednu asistenciju i osvojenu loptu za 23 minute provedene na terenu.

Dvoboj je bio neizvjestan sve do ulaska u posljednju minutu kada je, kod vodstva Clippersa 110-107 najbolji igrač Thundera Russell Westbrook napravio prekršaj u napadu. Bila je to njegova isključujuća šesta osobna pogreška, a kako je još ranije zbog šest osobnih iz igre ispao i Paul George, domaći su u preostalom vremenu lako sačuvali pa i povećali prednost.

Sjajnu utakmicu je ušavši s klupe imao Lou Williams koji je ubacio 40 poena za Clipperse, od toga devet u posljednje dvije i pol minute, dok je Danilo Gallinari dodao 34. Westbrook je za Thunder postigao 32 pogotka uz osam skokova i sedam asistencija, dok se George zaustavio na 15.

Clippersi su s omjerom pobjeda i poraza 38-29 sedmi u Zapadnoj konferenciji s četiri i pol utakmice prednosti ispred devetih Sacramento Kingsa, koji se nalaze izvan pozicija koje vode u doigravanje, dok je Thunder sa 40-26 četvrti na Zapadu.

Ante Toni Žižić dobio 15 minuta u 110-126 porazu Cleveland Cavaliersa na gostovanju kod Miami Heata i to vrijeme iskoristio za šest koševa (šut za dva 2-3, slobodna bacanja 2-4), šest skokova i po jednu asistenciju osvojenu loptu. Domaći se bore za plasman u doigravanje te su samim time bili i motiviraniji, a do pobjede su ih predvodili Josh Richardson sa 20 ubačaja i Justise Winslow sa 16 poena i po devet skokova i asistencija. U momčadi Cavsa najefikasniji su bili Collin Sexton sa 27 i Jordan Clarkson sa 21 pogotkom.

Miami je sa 31-34 trenutačno osmi na Istoku, dok je Cleveland sa 16-50 i teoretski ostao bez izgleda za plasman u doigravanje mjesec dana prije završetka ligaškog dijela sezone.

Derbi večeri igrao se u Oaklandu gdje su prvaci Golden State Warriorsi zahvaljujući odličnom šutu za tricu svladali Denver Nuggetse sa 122-105. Warriorsi su pogodili 18 od 35 šutova za tri, a predvodio ih je Klay Thompson koji je ubacio 39 poena pogodivši devet od 11 trica. Kevin Durant je dodao 26 koševa za pobjednike, dok su kod Nuggetsa po 17 pogodaka postigli Monte Morris i Malik Beasley, a Nikola Jokić je dodao 16.

Warriorsi su se ovom pobjedom učvrstili na vrhu Zapada s omjerom 45-20, dok su Nuggetsi drugi sa 43-22.

Houston Rocketsi ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu nadigravši na svom terenu Philadelphia 76-erse sa 107-91 kojom su se probili na treće mjesto Zapada. Ponovno je briljirao James Harden sa 31 košem, 10 skokova i sedam asistencija, Clint Capela ga je pratio sa 18 ubačaja, dok su kod Sixersa, koji i dalje igraju bez ozlijeđenog Joela Embiida, najbolji bili Tobias Harris sa 22 poena i devet skokova i Ben Simmons sa 15 pogodaka, 10 asistencija i devet skokova.

Rocketsi su sada na omjeru 40-25, dok su Sixersi sa 41-25 četvrti na Istoku.

Toronto Raptorsi su odličnim drugim poluvremenom, koje su dobili sa 63-43, stigli do uvjerljive 127-104 pobjede na gostovanju kod oslabljenih New Orleans Pelicansa. Kawhi Leonard ubacio je 31 poen za pobjednike dok je Kyle Lowry ostvario "triple-double" sa 13 koševa, 12 asistencija i 11 skokova. Kod Pelicansa koji su igrali bez Anthonyja Davisa i Jruea Holidaya, najefikasniji su bili Frank Jackson sa 20 i Julius Randle sa 18 ubačaja.

Raptorsi su sa 47-19 drugi na Istoku, dok su Pelicansi sa 30-38 na 12. poziciji Zapada.

19. travanj 2024 13:22