Tom Dubravec / CROPIX
ABA 2 LIGA

ŽUTI NASTAVILI VELIKI NIZ NA GRIPAMA Polaganje Marčinkovića sa sirenom na kraju poluvremena bilo je najava uraganskog preokreta u nastavku

Splićani su minus iz prvog dijela uspjeli nadokanditi u nastavku.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 17. listopad 2019. 11:49

Split je slavio i u četvrtoj domaćoj utakmici zaredom od početka sezone, na Gripama je pao Lovćen velikim preokretom u trećoj četvrtini, koju su Žuti nakon katastrofalnih 27:36 na poluvremenu, dobili sa 28:15 i trasirali put prema bodovima. Dakle, u prvih osam minuta treće dionice Split je zabio 28 koševa, jedan više nego u prvih 20 minuta.

Razlog za zaostatak u prvom dijelu bio je vrlo loš šut (trica 0-9) i osam napadačkih skokova Lovćena. Gosti su u 12. minuti poveli 28:14 i nije slutilo na dobro, ali Žuti su stisnuli u obrani kad već nije išlo u napadu, pa su nekako uspjeli smanjiti minus na podnošljivih minus devet. Krađa Marčinkovića i polaganje sa sirenom za 27:36 kao da je bila najava bolje igre u nastavku. Tako je i bilo, probudio se Gabrić, koji je bio bez koša u prvom dijelu, na kraju je brojao do 17. Gabrić je pogodio tri trice, dvije je dodao Bajo, jednu Perković, pa je preokret došao sam po sebi. Split je poveo u 25. minuti (44:42) i više nije ispustio vodstvo.

Obrana je nosila Split, od 12. minute primili su samo 35 koševa. Lovćen nije mogao ništa, umorio se Popović, koji je s 12 koševa i osam skokova vodio goste u prvom dijelu.

- Zaslužena pobjeda Splita, znali smo da nas čeka veliki izazov, jer su oni jedna od boljih momčadi u ligi - rekao je trener Lovćena, Zoran Kašćelan.

- U prvom dijelu smo imali dosta energije i puno sreće da su oni promašili sve šutove. Druga priča u drugom dijelu, kvaliteta je ipak došla do izražaja.

- Suvišno je reći da smo slabo otvorili - rekao je trener Splita Ante Grgurević.

- Čestitam momcima na iznimno velikom trudu u drugom poluvremenu, napravili su veliku stvar. Uspjeli smo ih raširiti šutom i dobili smo na samopouzdanju.

Štafetu od Gabrića u posljednjoj je četvrtini preuzeo Perković, odlično je čitao obranu suparnika i kažnjavao prodorima. Split je sedam minuta prije kraja bio na 66:55, Lovćen se nije uspio spustiti na više od minus sedam.

SPLIT - LOVĆEN 72:63
(14:24, 13:12, 28:15, 17:12)
SPLIT - Dvorana KK Split. Gledatelja 300. Suci: Saša Babić (BiH), Vladimir Marić (BiH), Tine Škrbec (Slovenija).
SPLIT: Perković 14p, 3s, Kalajžić 6, Kedžo 10p, 3s, 4a, Gabrić 17p, 7s, Cunningham 4a, 3il, Runjić 2p, 3il, Marčinković 6p, 4s, 6a, Perasović, Bajo 13p, 10s, 5il, Vrgoč, Morris, Rikić 4p, 5s. Trener: Ante Grgurević.
LOVĆEN: Latković 9p, 4s, Diplaros 5p, 5s, 3ol, Hadžibegović 5p, 5s, Vrbica 9p, 3s, 3il, Parača, Kovačević, Lopičić 4p, 4s, Vučinić 3, Popović 16p, 9s, Đukanović 12p, 3il, Darbaidze, Ekoume. Trener: Zoran Kašćelan.

20. travanj 2024 13:15